Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állat tenyésztéséből...

Milyen állat tenyésztéséből lehet megélni őstermelőivel?

Figyelt kérdés
Falun vagyunk állatokkal vagy esetleg növények tenyésztésével/termesztésével szeretnék foglalkozni. Mit érné meg tartani és mennyit? Csirkére,kacsára gondoltam szeretném a véleményeteket kérni!! Normális körülmények közt udvarral tartanám őket, nem ketrecben!

#Megélhetés.tenyésztés.csirke.kacsa
2013. szept. 14. 10:50
 1/3 dankon válasza:
csiga
2013. szept. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Évek óta próbálok rájönni a megfejtésre, de nem tudok. Ettem már igazi tanyasi kacsa húst, egy combbal úgy jól laktam, alig tudtam megmozdulni. Boltiból 3-t megeszek, 2 óra múlva nyitogatom a hűtőt. A dologban az a szomorú, hogy bár a tanyasiból harmad annyi is elég, az emberek mégsem hajlandóak másfélszer többet fizetni érte. Pedig kis túlzással feleannyiból jönne ki egy adag étel. Ha viszont ugyanannyit kérsz, mint az üzem, akkor annyira minimális haszon marad (ha marad), hogy nem élsz meg belőle. Persze lehetne, hogy többet állítasz elő kicsi haszonnal, de azt az üzemméretet meg már nem tudod ellátni kicsiben. Ezzel be is zárul a kör. Tisztességes megélhetéshez kellene vagy 800 tojótyúk például, de ez már akkora állomány, amit nem tudnál gépesítés nélkül ellátni. De még ez a 800 is akkor hozna tisztességes jövedelmet, ha magad tudnád értékesíteni a tojást. Viszont nap 650-700 tojásrq vevőt találni... nem egyszerű. Húsért, netán tejért állatot tartani teljesen halott dolog. Még azt sem mondanám, hogy a magad által megtermelt húst füstölve, vagy a tejet feldolgozva add el. Akkor már jobban jársz, ha megveszed a nyers tejet, vagy a disznót élősúlyban, és a felnevelésre szánt energiát is a feldolgozásra fordítod. Abban még van ráció. Ezen felül annyit tehetsz, hogy csak sajátrészre termelsz. Zöldségfélét is. Ezzel már sokat tudnál magadon segíteni.
2013. okt. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csiga... :-). Miért nem mindjárt biogiliszta. :-D
2013. okt. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!