Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen kisállatot ajánlotok...

Milyen kisállatot ajánlotok esetleg egy 3,5éves (nagyon állatbarát) kislánynak/ mellé? Részletek lent

Figyelt kérdés
Van egy fél éves öccse is, valami olyat gondoltam ami terráriumban,akváriumban tartható. (Nem volt még ilyen "kisméretű" állatom. ) Csak kutyánk,macskánk és papagájunk volt. Gondoltam vadászgörényre mert azt tudja nyúzni és nem lesz talán tőle baja.Csak az tudtommal nem szereti ha akváriumban van. Tengerimalac is aranyos,de az meg csak 3-4 évig él azt hiszem. A gond hogy valami olyan kellene amibe a szülők is beleegyeznek mert a lakás amiben lakunk az övék és nem engedik a szőrét hullató állatot. Egyébként onnan jött az ötlet hogy az oviban van haluk a csoportban és középsősként már ők fogják etetni. Most is imádja és mindig nézi őket:)
2013. szept. 19. 12:55
1 2
 1/11 anonim válasza:
23%
Sziámi harcoshal.2000 forintból megvan, nem kell neki semmi vízforgató meg tisztító.
2013. szept. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hú első, inkább ne írtál volna semmit...

Tengerimalac 8-10 évig is él, de nem egy ilyen kicsi gyereknek való, valamint legalább párban kell tartani.Nekem 3 van együtt.Az egyik 7 éves.

Vadászgörény szeret harapni, nem egy kicsi gyerek kezébe való.Se a hörcsög.

Megmondom őszintén semmilyen emlős állatot nem ajánlok.

Max halakat, de azokhoz meg nagy szakértelem kell.

2013. szept. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

minden kisemlősnek kínzás a terrárium.

az akváriumhoz eléggé kell érteni, nem csak bedobálni a halakat.


szerintem vegyetek egy pézsmateknőst. elég neki egy 60-80 literes akvárium, és néha ki is lehet venni.

2013. szept. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan állat kell amit lehet nyúzni és még tűri is akkor csak a kutya. A kisállatok ezt nem fogják tolerálni! Vagy összenyomorgatja őket a kislányod vagy azok harapják majd meg. Görényt eszedbe ne jusson gyerek mellé venni hogyha nem vagy benne tapasztalt! Még néha a felnőtteknek is meggyűlik a bajuk vele, hogy nem tudják leszoktatni a harapásról.
2013. szept. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) A gond ott van h nem a mi lakásunk... Igy sajnos a kutya kiesett,pedig én is szeretnék egy kistestú kutyát.
2013. szept. 20. 10:44
 6/11 A kérdező kommentje:

Szerintetek hogy lehetne meggyőzni a párom szüleit hogy egy kistestű kutyába egyezzenek bele? Én mopszot szeretnék. Rövid szörű,aranyos kutyafajtának ismerem:)

Halaktól "félek" tapasztalatlan vagyok velük.

2013. szept. 24. 10:03
 7/11 anonim válasza:

ne legyen görény!

mikor kicsi voltam anyuék zat vettek és egyszer mikor nyúztam összevissza karmolt, őt elaltatták, én meg tetanust kaptam :s

2013. szept. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom a görényt is,meg téged is.A tetansz miatt.Én is kaptam párszor tudom milyen kellemetlen..
2013. szept. 26. 15:12
 9/11 anonim ***** válasza:
tengerimalac? az nem szokott harapni
2014. jún. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán tartom jó ötletnek a görényt, a tengerimalacot és az ilyen kisállagokat. Kutya már sokkal jobb ötlet. Mondjuk egy boston terrier? De a mopsz isn jó! Ha nincs padlószűnyeg a házban nem lesz semmi baj, ha véletlen baj történik fel kell mosni meg fel kell törölni. Biszont én az alábbit tenném kutyusotok lesz:

a kislány egyen lőre 5 éves koráig vsak játszon vele esetlek 1-2 etesse, 5 éves korától ő etsse és itassa valamint gondozza pl. megtisztítani, sétáltatni(tefmészetesen szülőbel) aztán 10 éves korától mindent ő csináljon. Ha az elején a játékkal összebarátkezik a kutyussal könnyebben, nagýobb kedvel végzi majd a "pidzkos munkát". Remélem segítettem.

2015. máj. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!