Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok a kecskeméti és a...

Mit szóltok a kecskeméti és a kiskunfélegyházi veszett rókához?

Figyelt kérdés
Én pesti vagyok, de még így is félek, nehogy eljöjjön idáig a vírus. Hiába van beoltva a kutyusom, itt, ahol lakom nagyon sokan nem oltatják a kutyáikat. Valamint rengeteg kóbor macska van erre.
2013. szept. 20. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én nem láttam a híradóban, és a neten sem találom. Honnan tudsz róla? Linket tudnál adni?


Amúgy veszettség mindig is volt, és lesz is. Engem jobban idegesít a Mongóliában vagy Kazahsztánban bubópestisben meghalt fiú...állítólag mormotát evett, és attól kapta el.


igazság szerint jelen vannak ezek a vírusok, nem lehet őket kiirtani. Amíg vannak oltási kötelezettségek, addig nagyjából védve vagyunk. Nagyjából.

2013. szept. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

A vírus nem mászkál magától. Nem kell parázni.

Bezzeg azt nem reklámozzák, hogy nagyon sok denevér él még a budai barlangokban is, amelyek veszettséget is hordoznak.

2013. szept. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Régóta 10 alatt van a regisztrált rókák száma évente, az, hogy egy-egy néha felbukkan normális. Egyébként meg oltott kutyával mi a haláltól félsz, szerinted mire való az oltás?
2013. szept. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ha oltott a kutyád ő nem kapja el attól nem kell félni. ha láttad a híradóban ott meg elmondták a tüneteket, nyilván ha olyan kutyát látsz nem mész a közelébe nehogy meg harapjon.


és ahogy irták: több denevér terjeszti a veszettséget, mint róka, csak azok kevésbé veszélyesek ugymond..

2013. szept. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kiskunfélegyházi esetről nem hallottam.Kecskemét a közelünkben van és én bizony aggódom a fullra oltott kutyáim mellett is.Ugyanis rengeteg olyan kutya van a falunkban meg úgy általában a megyében,ami évek óta vagy sosem kapott oltást.Ez életveszélyes,de mivel már rég nem fordult elő a veszettség felénk,nem érdekel senkit.Egyetlen denevér veszettségi esetről tudok,pár évvel ezelőtt az Állatkertbe vitték be.Ha lett volna több,azt biztosan nyilvánosságra hozzák,hogy az emberek vigyázzanak.

Sokszor terjednek rémhírek,pl.hogy az Alföld déli részén patkányok viszik be a veszettséget istállózott állatokra,de ez sem hiszem,hogy igaz lenne.Pár hónapja égen-földön kerestek Kecskeméten egy szánhúzó kutyát,minden ok nélkül embereket és más kutyákat támadott meg az utcákon.Sosem találták meg.Elképzelhető,hogy az is veszett volt.

2013. szept. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ez az ami miatt én is aggódom, nagyon sokan nem oltják be a kutyáikat, így már könnyen át is terjedhet emberre, persze a saját kutyámat is féltem, mert hiába van beoltva, attól lehet még vírushordozó
2013. szept. 20. 22:31
 7/7 A kérdező kommentje:

a link lemaradt az elejéről :)

[link]

2013. szept. 20. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!