Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért olyan élvezetes a vadászat?

Miért olyan élvezetes a vadászat?

Figyelt kérdés
Valaki kérem, árulja el nekem, hogy mi abban az élvezet, amikor távcső és egyéb modern technikával felszerelt fegyver segítségével 20-30 méteres távolságból letud lőni egy védtelen és sok esetben mozdulatlan állatot? Mi ebben olyan tiszteletreméltó? Sok vadász ismerősöm van, akik büszkélkednek "trófeáikkal", pedig semmi megerőltetőt nem tettek. Én ezt vadászat helyett mészárlásnak hívom.
2013. okt. 1. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Igen ez mészárlás:(
2013. okt. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
36%
Az ember a legősibb és legelfojtottabb ösztönét éli ki vele legálisan, a gyilkosságot. Ezért olyan élvezetes. Teljesen állatias dolog, ezért is vicces mikor fellengzősen büszkélkednek vele
2013. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

"pedig semmi megerőltetőt nem tettek"

Ültél te már lesen órákon keresztül mozdulatlanul, csak azért hogy ne vegyen észre az állat? Mert igen, 20-30 méterről simán kiszúrja hogy van ott valaki. Azért az is fárasztó tud lenni. Viszont én jobban díjazom a puskás vadászat helyett az íjjal történő elejtést ahol aztán tényleg be kell cserkelni a vadat.

Mellesleg a mészárlás az ami a vágóhídon van, ezt egyáltalán nem lehet összehasonlítani vele, mert itt még mindig több esélye van az állatnak.

2013. okt. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha kidobnálak a civilizációtól több szár mérföldre élelem nélkül, és rászorulnál a csapda- és fegyverkészítés fortélyainak elsajátítására, hogy ne halj éhen, akkor nevezhetnéd magad vadásznak. Tőlem órákat is ücsöröghetsz egy bokorban, hogy aztán az íjaddal lesből leszedj egy védtelen állatot, attól még egy mészáros maradsz. Nincs más dolgod, mint célozni és lőni, erre egy 5 éves is képes, de ez nyilván megerőltető számodra.
2013. okt. 2. 12:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vadász, félre ne értsél, de az ilyen csőlátású emberektől falnak megyek. Neked már rögtön mindenki mészáros aki valaha is leölt egy állatot?

Amúgy puskával lőni nem olyan egyszerű mint hiszed.

2013. okt. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Előre bocsájtom,hogy ezen az oldalon soha nem sértettem meg még senkit!Most lehet sikerül.A vadászat számomra egy szánalmas,egoista,ám ugyanakkor folyamatosan bizonyítani vágyó emberek megkülönböztetett csoportjának"úri"időtöltése.

Mikor a természetben eltöltött szabadidőmben igen ritkán utolér a csoda,hogy láthatok egy vadon élő LÉNYT,elönt a méreg ,hogy valaki épp lesben áll valahol,hogy ezt kiirtsa!És másnap büszkén felteszi arra az idióta kalapjára a véres harci díszt!!És itt természetesen nem a tervszerű vadgazdálkodásról beszélünk.

2013. okt. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Pedig megpróbálhatnád elviselni a tőled eltérően gondolkozókat.
2013. okt. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A tervszerű vadgazdálkodásban igen is benne van, hogy gyéríteni kell az állományt és igen, ki kell lőni olyan egyedeket is amik pont a trófeájuk miatt hoznak sokat a vadásztársaságoknak. Azok nélkül mégis mi a fenéből tartsák fent magukat?
2013. okt. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én pl soha nem tudtam megérteni mi visz rá egy embert arra, hogy elvegye egy másik élőlény életét , csak azért mert meg tudja tenni.

Ha azért teszi mert kell a túléléshez akkor semmi probléma nincs ezzel, de a szórakozásból vadászatot én személy szerint nem tolerálom.

2013. okt. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én meg soha nem tudtam megérteni mi visz rá húsz embert arra, hogy egyetlen nyavalyás bőrdarabot kergessen 90 percig. Miért nem visz mindenki egyet magának?
2013. okt. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!