Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akik szoktak autóval utazni,...

Akik szoktak autóval utazni, s látnak egy elütött állatot (kutya, macska olyan amin segíteni nem lehet, azaz biztosan elpusztult) olyankor mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy (bár van elkerülhetetlen gázolás, de sok elkerülhető lenne) sajnálod az állatot (máraki).

Vagy olyanba belegondolsz ekkor, hogy pl a macska ami kijár, nem olyan mint a kutya, szal, hogy biztos van aki hívja, hazavárja de nem megy. Lehet egy gyerek sirassa... Szokott ilyen eszetekbejutni? Ma láttam egy macskát és ez jutott eszembe. Szeretem az állatokat, s arra gondoltam hogy valaki hiába várja, vagy ha esetleg arra megy és meglátja... Nem vagyok érzelgős de elszomorított. Ti mit gondoltok? Vagy mindegy? Közömbösek vagytok ilyenkor mert nem a ti állatotok?



2013. okt. 13. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Nekem mindig az az első gondolatom, hogy milyen borzalmasak az emberek. Nem azért mert elütnek egy állatot véletlenül, hanem mert az egész világot bekell építenünk és nem foglalkozni a többi élőlénnyel...
2013. okt. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer a szemem előtt ütöttek el egy vaddisznót. Tudom, hogy nem háziállat, de mai napig összeszorul a gyomrom ha eszembe jut. Borzalmas volt végignézni.


Anno pedig mikor a kutyámat vettem, akkor kb 10 percnyire a célállomástól feküd az út közepén egy elütött kutya. Nem tudom mit éreztem volna ha nem éppen életem első kutyusát készültem volna hazahozni, de akkor pont az ugrott be, hogy nyakörv is volt rajta és, hogy most lehet, hogy egy kisgyerek keresi a legjobb barátját.

2013. okt. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon szokott fájni. :/ Főleg amikor kismacska vagy kiskutya van elgázolva. Az jut eszembe hogy biztosan szenvedtt meg fájt neki. :/ Már a mi utcánkba is nagyon lassan megyek, nehogy kiszaladjon valami, és ne tudjak megállni.
2013. okt. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Én pont két éve láttam az M1-es autópályán hogy az előttünk haladó autó elüt egy cicát.Hogy hogy kerülhetett szegénykém oda,azt nem tudom.Szörnyű volt.Ordítottam apukámnak -Ő vezetett- hogy álljunk meg,de azután eszembe jutott,hogy képtelenség este sötétben az autópályán megállni,és megkeresni a cicát a száguldó autók között.Akkor ott végigsírtam az utat hazáig,azóta is sokszor látom magam előtt ahogy repül a levegőben szegénykém.
2013. okt. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Martina11 válasza:
Nekem minden elütött állatról(de legfőképpen macskáról)az mi cicánk jut az eszembe.Ő volt az első olyan macska,amelyet igazán megszerettem...a nyári szünet előtti utolsó napon találtuk az úton heverve...egy héttel azután,hogy a kutyánkat elaltatták.A szüleim azt mondták,hogy nem érzett semmit,a fejét ütötte be először,rögtön meghalt,de attól még ugyanannyira fájt.Még most is hiányzik.Mindig velem aludt...
2013. okt. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Erről a KFT zenekar Macska az úton c. száma jut eszembe. nagyon szomorú, érdemes a végéig meghallgatni http://www.youtube.com/watch?v=NgbtZALELZk


Mindegy, hogy saját állat-e vagy nem, ugyanolyan rossz érzés elütve látni. Én mindig azt kívánom magamban, istenem add, hogy nem szenvedett sokáig, hogy legalább gyors halála volt... ha már így alakult. Egyszer lehúztam egy elütött macskát az útról, mert nagy volt a forgalom, és nem tudhattam, hogy él-e még. Persze már hideg és merev volt szegény, de legalább nem lapították ki az autók (sokszor előfordul, hogy áthajt az állaton mindenki, és a végén matricaszerűen lapos lesz). Szerintem mindig érdemes megnézni közelebbről, ha ilyen állatot látunk, mert ha még élne, lehet hogy lehet rajta segíteni.

2013. nov. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Számtalanszor elüthettem volna macskát de egyszer sem fodult elő mert lakott területen, falvakban áthaladva nagyon óvatosan megyek és figyelem az út szélét is és ráfékezek. Éppen tegnap este hallottam egy nagy puffanást hajnalban elütötte egy száguldozó majom a szomszéd gyönyörű kandúrját aki ide járt hozzám is. Meg sem állt, de még csak nem is lassított a baromja. Azonnal kirohantam és próbáltam menteni de sajnos elpusztult, nem szenvedett szerencsére. Láttam már így macskát és nem kívánom senkinek a látványát, borzalmasan fájdalmas ahogy könyörög, sír meg miden amíg el nem pusztul. És őt is hazavárta a gazdi...
2019. szept. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!