Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Leírás alapján milyen állatra...

Leírás alapján milyen állatra tippelnétek? ( Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Van egy hívatlan vendégünk a lakásban, és nem tudjuk, hogy milyen állat lehet. Csak azt látjuk, hogy Anyám feltakarít, és pár napon belül ilyen szürke porszerű dolog. Anya szerint a padló alatt túr, fúr, Ő a békára, gyíkra, egérre tippel, de szerintem azok nem igazán fúrnak a padló alatt betont(az van a padló alatt).

2013. okt. 18. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
az egerek pedig képesek rá. Valószínű, hogy az, mert ilyenkor szoktak hozzánk is tucatjával bejönni őszel
2013. okt. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy mi a probléma. Lentről jön fel a por? Mert akkor csak kellene látni lyukat, azért a padlón, járólapon vagy akármin nem szivárog át.


Lehet egér vagy patkány, sajnos azok valóban kirágnak mindent, és mi is hallottunk zajt a múltkor, szóval tényleg ilyenkor húzódnak be a hideg elől. De én így látatlanban a hangyát sem zárnám ki! Nálunk kis fekete hangyák vannak, még megcsípni sem tudnak, viszont olykor olyan port csinálnak a kádnál, mint valami kisebb vakondtúrás! Komolyan, kislapáttal hordhatnám ki az anyagot, úgy kitúrják néha reggelre a csapnál. Olyan lesz mint a homok vagy inkább a darált keksz. De lehet szürke por is, ha ott nektek beton van. Szerintem az egér nem túrná fel a port, és mint említettem, akkor lenne ott egérlyuk is valahol. Ráadásul az szinte sosem alszik, éjjel-nappal zajt csap. Amúgy nem tudom, milyen lakásban laktok, de nem tud olyan könnyen bemenni a padló alá semmilyen állat. Bár nem tudom, hogy pl. a panelházakhoz hasonlókban a két lakás között élhet-e ilyesmi. Nekünk kertes házunk van és itt ugye a padlást veszik célba.

2013. okt. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekünk is kertes házunk van. Még az a régi építésű vályogház, de nincs rossz állapotban. Sőt. Akkor ezek szerint hangyák nagy valószínűséggel. Köszönöm a válaszokat.
2013. okt. 18. 19:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, de lehet meg kellene nézni, nem tud-e valahogy bemenni alá az alapnál vagy valami. A patkány tényleg lyukat csinál a betonba is, egyszer egy ezzel foglalkozó műsorban mutatták. Lehet, hogy látszólag jó állapotban van és nem is tud felmenni hozzátok, de lehet valahogy bejutott alulra, ahol van valami üreg vagy nem tudom. Nem árthat, ha megnézitek körben a lakást jó alaposan.

De szerintem "szerencsétek" van, mert a por inkább utal hangyára. Vagy vannak még hasonló bogarak, amik befúrják magukat a házakba, de azok is kopognak néha, illetve azok nagyobbak, akkor is lenne lyuk. Én a hangyára szavazok.

Fújkálni nem érdemes, port kiszórni talán, de inkább tegyetek ki hangyacsapdát. Akkor a mérgezett cuccból bevisznek magukkal alulra és elpusztulnak. Bár nekünk nem sikerült kiirtani őket, nem érdekelte őket a csapda sem. Mondjuk hálistennek nagy bajt még nem csináltak. Ha mindenképp véget akartok vetni a dolognak, akkor hivatásos irtók biztos meg tudják oldani valahogy.

2013. okt. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Anyának elmondtam, hogy eddig mit írtatok, és szerinte is hangya. hangyákat látott nemrég a konyhában, de egér ürüléket nem. De majd előbb utóbb kiderül. Remélem én is, hogy nem fognak nagy kárt okozni.
2013. okt. 18. 20:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk hangyák élnek a padló alatt, régen rengeteg ilyen szürke port fúrtak ki.
2013. nov. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azóta már kiderült mi volt ez. Bögöly. Befészkelték magukat. Ki is keltek... Nem baj. Egy kis légy vadászat...
2013. nov. 10. 13:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Úristen! :-O Vigyázzatok, mert némelyik fajta elvileg csíp is (több mellettem álló embert is megcsípett már, szóval tanúsíthatom is).
2013. nov. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!