Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen férgek lehettek,...

Milyen férgek lehettek, amiket az ágyamban találtam reggel? :S

Figyelt kérdés

Lefeküdtem este, még semmi gond. Reggel lementem pisilni, és mire visszafeküdtem, feltűnt, hogy a PÁRNÁM MELLETT kis fehér pontok vannak. Nézem-nézem, hát mozog az egyik, épp kikelt, aztán ahogy jobban megbámultam a többit is, azok is mozogtak. Egyből vágtam be mindent 95 fokos mosásba, ment a matracra a BIOKILL, aztán én is rohantam zuhanyozni. Néha bent alszik a macska a szobámban, de mindig figyelek, hogy a párna környékén ne mászkáljon, pláne ne érintse a paplanomat (tehát csak az ágytakarón szokott alundi). Ma ő is kapott féreghajtót... Most nagyon félek, hogy ez durván hathat rám, de nem értem, hogy milyen férgek lehettek ezek, mert én eddig úgy tudtam, hogy nedvesség kell nekik, meg egyebek. Láttam köztük fehér 1-2 mm-eset, de ami épp a tojásából próbált kiszabadulni, inkább feketés volt. Valami ötlet?


Igen, igen, jövőhéten orvos, főként a szemem miatt aggódom, mert olvastam, hogy vakságot okozhat egy-egy fajta, szóval a szemészt is meglátogatom... És macska kitiltva. Lécci ne prédikáljatok arról, hol a macska helye, hanem az szóljon hozzá, aki tud is valamit, vagy van ötlete.


2013. okt. 23. 13:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Az asztalomon is volt egy!
2013. okt. 23. 13:22
 2/6 Imola Ágnes ***** válasza:
Nem tudom mi lehetett, de a macska által terjesztett férgeknek szöksége vana a gazdatestre...így nem hiszem, hogy köze lenne a dologhoz...
2013. okt. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
csak annyit tudok mondani tanacskent, h ha legkozelebb latsz ilyet akkor csipesszel tegyel el 1-2 peldanyt vmi uvegbe (gondolom petricseszed neked sincs, mintahogy kb. senkinek), h meg tudd mutatni a dokinak. egyebkent reszvetem.
2013. okt. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:

Hogyan néztek ki? Volt fejük vagy bármely felismerhető testrészük, vagy csak kicsi fehér izék voltak?


A macska helye tök mindegy hol van, rendszeresen kell féreghajtani. Ha férges, akkor az úgy is veszélyes, ha csak a kertben találkozol vele, ha meg nem férges, akkor akár a párnádon is aludhat. Pár száz forint egy féreghajtó tabletta, és még csak nem is kell belőle egész szem egy átlagos súlyú macskának. Nem éri meg ezen spórolni.

2013. okt. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem volt fejük. Csak kicsi fehér izék voltak. A tojásaik szerteszét hevertek, úgy néztek ki, mint a korpa.
2013. okt. 24. 00:01
 6/6 anonim ***** válasza:

ha találsz még fényképezd le őket, mert így nem sokat tudunk segíteni.

Amúgy, valahogy így néztek ki?

[link]

Ez a ruha moly lárvája. Én első körben valami lepkére gondolnék, ami bepetézhetett hozzád.

Amúgy, a macskának ehhez nem sok köze lehet. Az ő férgeik belső élősködők, és ha már kijönnek maguktól a macskából, akkor az régen rossz.

2013. okt. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!