Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Káros és hogyan hat az emberi...

Káros és hogyan hat az emberi szervezetre?

Figyelt kérdés

A szobában tartott állatok vizeletéből elpárolgó ammónia és más anyagok nagy mennyiségben (ha tömény húgy szag van a szobában) hogyan hatnak az ember tüdejére??? Roncsolják a tüdőt? Arra vagyok kíváncsi, hogy a fiamnak lesz-e valami baja ha egész nap a szobájában kuksol a két patkánya mellett. Mert nagyon büdösek pedig szépen rendben vannak csak össze-vissza pisilnek neki....

Előre is köszönöm a válaszokat!



#patkány #szag #ammónia #állai vizelet #patók
2013. okt. 25. 05:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy "szépen rendben vannak tartva", az mit jelent? Milyen időközönként cseréli az almot? Kimossa olyankor a ketrec alját ecetes vízzel, hogy a szag eltűnjön? Mekkora alapterületen tartja őket? Van elég alom nekik? Milyen almot használtok?

Az, hogy büdösek, függhet a fenti kérdésekre adott választól is.

De ha tényleg rendben vannak tartva, ahogy írod, akkor nem olyan nagy mennyiségű az az ammónia, hogy bármi baja is legyen a fiadnak.

(Jártál már állattartó telepen? Pl. nyúltartó vagy valamilyen szárnyast tartó telepen? Na az az igazi káros ammóniamennyiség. De mivel az állatokat néhány hónap múlva levágják, nem foglalkozik vele senki.)

Szóval két patkány ürülékéből nem termelődik annyi ammónia, hogy káros legyen, ha tisztán vannak tartva. Hetente minimum kétszer (de inkább még többször) ki kell tisztítani a helyüket.

2013. okt. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Budapesti lakásban lakunk, 6 m2 a szobája a ketrec 1m2-es körülbelül és ugyanilyen (1 m) magas. Hetente cseréli az almot. Fehér színű, azt hiszem valamilyen papírból van, nem tudom pontosan milyen, mindent ő vesz a zsebpénzéből, amit havonta kap meg amit kisebb-nagyobb iskola melletti munkákból összeszed, nagyon kis élelmes fiú :).

De ez a szag valami elviselhetetlen. de a fő baj hogy ezekre a felcsavarozható műanyag szintekre pisilnek meg néha ki is megy a parkettára, hát valami embertelen milyen mocskot tudnak csinálni, pedig amúgy aranyos állatok csak nagyon koszosak :(

Ezeket mindig letörli, meg ugye hetente lemos mindent ecettel majd meleg vízzel, órákat tud a fürdőszobában tölteni csak hogy tisztává varázsolja a ketrecüket.

Az utolsó kérdésre: nem, nem voltam még ilyen helyen. Nagyon sajnálom azokat az állatokat ha valóban így tartják őket :(

Köszönöm szépen a megnyugtatást. nagyon remélem hogy igaza van!

2013. okt. 25. 19:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Itt találtam egy hasznos cikket a patkányok almozásáról. [link] Talán ha valami más anyagút próbálnának, az segítene. Ha egyik sem válik be, akkor hetente legalább kétszer kellene almot cserélni alattuk.
2013. okt. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én pellet almot használok, és 1-másfél hetente szoktam almozni, de egyáltalán nem büdösek, esetleg az utolsó 1-2 napban, de az is csak közvetlenül a ketrec mellett érződik. Így néz ki az alom, szerintem próbáljátok ki:

[link]

2013. okt. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!