Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért a macska a főnök?

Miért a macska a főnök?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok erre :D Régen volt macskám, de miután elhunyt, kutyát kaptunk helyette, így nem értem, miért a macska uralkodik a kutya felett.


Olyan állattartóknak tettem fel a kérdést, akik kutyát és macskát tartanak. Sok olyan videót láttam, hogy a kutya-macska kapcsolatban mindig a macska a főnök: pl. elfoglalja a kutya fekhelyét, így a kutyának megoldást kell találnia, hogyan zavarja el a macskát; vagy a macska helyét foglalja el. Nagyon ritka, hogy a kutya a főnök. A szomszédom 2 macskát és egy kutyát, tart, és a kutya a főnök. Egyszer a saját szememmel láttam, hogy az egyik macska ráült a szétrágott cipőre, a kutya ezt nem vette jó nevén, így pofon vágta őt; az elrohant, a kutya farkát csóválva vette fel a játékát.



2013. okt. 25. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Valamelyiknek főnöknek kell lennie, és a kutyát könnyebb alázatra tanítani.
2013. okt. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kutyának védő ösztöne van, magyarul megvédi a kisebbeket, Ez nem az összes kutyára igaz.
2013. okt. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Mi 10 évig tartottunk egyszerre kutyát és macská(ka)t is. A hierarchia kialakulásának több tényezője is van. Az állatok életkora, a nemük, és a méretük.

Egy fiatal kutyát egy idősebb macska könnyedén helyre tud tenni, mivel a kutya inkább a játékot látja a macskában, ám a macsek csak elég ha felvillantja éles karmait és máris békén hagyja a kutya. MIvel nem szeretné egy kutya sem szeretné elveszteni a látását. Aztán ahogy telik az idő és mind méretben mind korban is 'felnő' a kutya úgy rájön, hogy ő az erősebb, utána már a macska kerül alárendelt szerepbe. Ami a nemüket illeti a szukák , macska és kutya esetében is inkább a védelmező szerepet töltik be, kevesebb bennük a támadó agresszív viselkedés, nem úgy mint egy kan esetében.

Nagyjából ez az én véleményem és tapasztalataim. :)

2014. febr. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!