Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg?

Hogyan győzzem meg?

Figyelt kérdés

Mamám kertes házban lakik. Amikor kisebb voltam volt egy kutyánk, de már öreg volt és meghalt. Utána nem akartunk kutyát, de 1-2 éve már eljutottam oda, hogy szeretnék egyet. Elmondtam a szüleimnek és Mamámnak is. A szüleim támogatták az ötletet, de Mama kicsapta a balhét, hogy neki nem kell kutya. Aztán még megemlítettem párszor, de mindig veszekedés lett belőle. Tavaly nyáron leültem és elterveztem, hogy hova lehetne tenni és ilyenek. Szüleimmel megbeszéltük és 'előadtuk' az ötletet Mamának, de ugyanaz lett a vége, mint azelőtt. Veszekedtünk egy nagyot. Amikor megkérdeztem tőle, hogy miért nem akar kutyát, csak azt mondta, hogy ő nem fog neki főzni. (tudom, hogy nem szabad 'maradékkal' etetni, de ugye régen ez volt a szokás.) Elmondtam neki, hogy nem kell főznie, mert viszünk neki kaját, de azzal jött, hogy meg fogja unni és ő nem főz. Ahányszor megkérdezem mindig ezt mondja, semmi újat nem talál ki. Nagyon bosszant, de nem tudok mit tenni . Az a baj, hogy eszméletlenül makacs és ráadásul nem a legnagyobb állatbarát. Én nagyon szeretnék egy kutyát, de otthonra nem tudunk vinni csak Mamához, mert kicsi lakásban lakunk és Anyukám allergiás a szőrre.

Kérlek adjatok valami tanácsot és köszönöm, hogy elolvastátok. :)


2013. okt. 30. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem ne erőltesd az ötletet. Lehet, hogy te látogatnád a kutyát, de akkor sem lenne jó élete valaki olyan mellett, aki nem szereti az állatokat. Gondolom, sétáltatva se nagyon lenne, pedig az nagyon fontos.

Miért lenne gond a kicsi lakás? Nekem is kicsi a lakásom, és a tacsi kutyámnak remekül megfelel napi 3x1 órás séta mellett. Anyukád allergiája sem probléma, hiszen vannak antiallergén fajták, mint pl. az uszkár. Ráadásul a törpeuszkár még méretre is megfelelő egy kicsi lakásba :)

2013. okt. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van. :) :( Igazából Anyukám sem az a kutyabolond. :) De köszönöm az ötletet. :)
2013. okt. 31. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!