Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi ez az állat? Láttatok már...

Mi ez az állat? Láttatok már Ti is ilyet?

Figyelt kérdés
Néha a fürdőszobában találkozok vele, kb 3mm-es, fekete, és úgy mozog, mint egy mini kígyó, S alakban, nagyon fürgén, mintha nem lennének lábai. Ez valamilyen kifejletlen bogár lenne? Ártalmas?

#állat #kígyó #rovar.bogár
2013. nov. 25. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Úristen :O még sosem láttam ilyen bogarat. Szerintem valami lárva lehet. Nem tudod lefényképezni? ;)
2013. nov. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Legközelebb lefényképezem :) lárva... hm. Igen, az tényleg lehet. Kösz a tippet!

Komolyan! Valaki látott már ilyet?

2013. nov. 25. 17:37
 3/9 anonim ***** válasza:
én már láttam. A találkozásunk után még egy msp-ig élt szerencsétlen, mert megijedtem, és reflexből lecsaptam. Bár, ha kiraktam volna se lett volna szerencsésebb, mert szrintem akkor a hideg végzett volna vele.
2013. nov. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nedves helyeken fordul elő, ahogy írod fürdőszobában vagy konyhában. Csempén vagy a vizes blokk környékén. A nevét nem tudom de én is láttam ilyet.
2013. nov. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
Azt gondolom, hogy "ezüstös pikkelyke" a neve.
2013. nov. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezüstös ősrovar (Lepisma saccharina) vagy kemencehalacska (Thermobia domestica). Az előbbi ezüstösen fénylő, az utóbbi mintázott, barnás színű.

[link]

2013. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de szerintem ennek, amit én szoktam néha látni, nincsenek hosszú csápjai és nem is tűnik kitinesnek, ránézésre talán a piócához hasonlít a felülete, azt hiszem.

Aztán lehet, hogy mégis Ő az, csak apró és nem láttam rendesen :)

2013. nov. 27. 20:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Ilyen nálunk is van, de amilyen messziről néztem, onnan nem látni a csápjait. Ezeken a közeli képeken komolyan ijesztő!
2013. nov. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is ismerem, saját becézetemben "koszbogár" :) ha a csempék közötti fúgát kifertőtleníted, jó időre eltűnik. Nekem legutóbb a Szavó penészölő spray csodákat tett, ezentúl is azt fogom használni.
2013. dec. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!