Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért van mostanában ez a...

Miért van mostanában ez a nagy cukiságmánia?

Figyelt kérdés

Egy ideje már az agyamra megy, hogy legyen szó bármilyen állatról -- kutya, macska, ló, tigris, szarvas, madár stb. --, gyakorlatilag minden 30 és 40 év közötti nő a környezetemben csak egyféleképpen tud reagálni rájuk, ha meglátnak egyet (akár képről, akár filmen, akár élőben): "Dö édesz! Decccukki!" stb... Ha meg van saját kutyájuk, macskájuk, az még rosszabb, mert az ugye a legcukibb ráadásul, "gyere a mamához, szegény pici babucikája a mamának" stb... stb...


Sajnos bármennyire is szeretnék, nem tudok erre nem figyelni, mert minden nap ez van! Kész felüdülés, amikor néha hazamegyek kis falumba, hogy ott még állatszámba veszik az állatokat minden tekintetben.


2013. dec. 3. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Miért zavar az Téged, ha valaki odavan az állatokért? Sok embernél különbbek.
2013. dec. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
54%

Fhú én is kurv*ra rühellem ezeket... Nem tudom mitől van náluk, talán ma már túl sok lett a városi nő/lány és ezért ha állatot látnak muszáj így reagálniuk, meg hát szerintem azt hiszik, hogy ettől ők is cukik és kislányosak lesznek.

Ez nem csak a 30-40 évesek között van ez 10-től még talán 70 évig mert néha még a mamám is így reagál pedig falusi:'D

Padtársam aki szintén lány: Most 3. gimibe vagyis 17 éves azt hiszem, és ha esetleg órán valami állatot vetít ki a táblára a tanár egyből: "JAJ DE CUKI! EGYEM MEG! DE ÉDES POFIJA VAN!" mondatokat kezdi el hajtogatni. És a pláne az egészben az, hogy mindegy milyen állat...

...volt, hogy egy teknős volt kivetítve aminek még csak nem is látszott a feje mert pont a seggét mutatva háttal készült róla kép, a reagálás a fent említettek voltak. Nem értem mi aranyos egy teknős seggben?!:D De hogy mitől van azt még Chuck Norris se tudja megmondani, ez velük született idegesítő jelenség. Így kell elfogadni.

2013. dec. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, téged ez mért zavar. Van aki a szaros seggű kisbabára mondja hogy "jaaaaj de cuki egyem meg!" Én meg csak néztem, hogy de hát szaros meg állandóan üvölt is...de ha jól esik neki...nekem ugyan nem árt vele

Neked sem azzal, hogy valaki becézget egy kutyust vagy cicát. Ugye? Naugye. :)

2013. dec. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Egyesek tényleg túlzásba viszik, ezek az emberek szeretethiányosak, nincs igazi társuk az emberek közt és ezzel pótolják.

Tényleg idegesítő mikor "de ajanyooos pofikája van"-oznak minden kutyára.

2013. dec. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
80%

Inkább gügyögjön valaki a kisállatoknak, minthogy legyen fogyóeszköz, mint az én falusi ismerőseimnél. Egyik véglet sem jó, de a büngyürgetés még nem feltétlenül ártalmas, ellenben ha évente 3X ellik és a kölyköket megfojtják vagy "természetes úton" elfogynak, a beteg állat meg vagy meggyógyul magától, vagy végignézik ahogy leépül, az mérsékelten deríti fel a hangulatomat. És szinte minden ismerősömnél és rokonomnál ez megy, tisztelet a kivételnek. Ők ezt nevezik "helyén kezeljük az állatot" mentalitásnak. Szerintem szomorú.

Mondom ezt úgy, hogy én is allergiás vagyok a cukirohamot kapó emberekre. Az is ártalmas, ha ész nélkül kényeztetnek, de az aranyos kisállatokra reagálás önmagában még nem feltétlenül jelent bajt. Ha a kutya beteg, majd megoldja magának vagy kihívjuk a vadászt hozzáállás,na szerintem ez a gáz.

2013. dec. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hát, ha ez téged zavar, nem tudok jobb megoldást minthogy csukd be a füled, és ne figyelj rájuk, vagy pedig élvezd(ha szereted őket)
2013. dec. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, azért zavar, mert minden egyes áldott nap belebotlom ebbe. Egy ideig nem zavart, de a nagyon sokadik óta, egy ideje már egyre jobban ingerel -- a kedvenc zeneszámomat is meg tudom gyűlölni teljes szívemből egy életre, ha napi 0-24-ben azt kellene hallgatnom, kényszerből...

Valaki írta, hogy ez még önmagában nem baj. Igaz, de sajnos többük esetében is ez nem önmagában van, hanem azzal is párosul, hogy pl. majdnem szó szerint halálra etetik az állatukat (nem elég, hogy amúgy is olyan dagadt a kutya, hogy alig bír szuszogni, de pl. cukorkával, csokival, sőt még tortával is tömik, mert "olyan szépen néz", miközben tudtommal ezek sokkal mérgezőbbek rájuk nézve, mint ránk). De ez csak egy példa.

Szóval hogy mondjam? Az állatról szóló tudásuk is kimerül ebben, hogy "De cuki!"

2013. dec. 5. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!