Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csak én ítélem el ezt a...

Csak én ítélem el ezt a hirdetést, amit egy állatmentő alapítvány adott fel?

Figyelt kérdés

Különleges kéréssel fordult hozzánk a mai napon, egy áttétes daganattal küzdő hölgy!


Kisfia, aki súlyos vesebeteg, nagy kéréssel fordult hozzá!

Nagyon szeretne egy kaukázusi kölyök kutyust. Sajnos anyagi helyzetük nem engedi meg, hogy venni tudjanak egyet, ezért fordultak hozzánk, és így hozzátok, kedves Állatbarátok!

Ha esetleg valaki tudna róla, hogy valakinek lenne egy ilyen kutyusa, aki boldoggá tudna tenni egy beteg kisfiút, és szebbé tudná tenni a Mikulását, akkor kérjük, jelentkezzen az alábbi telefonszámon. A hölgy és fia Leveleken lakik, sajnos gépkocsijuk nincsen, így a kiszállítást is meg kellene oldani.

Tegyünk valami jót 2013-ban.

(mellesleg a hölgy tudja, hogy egy kutya felelősséggel jár, és gondoskodni is tudnak majd róla)

Telefonszám:*************


2013. dec. 4. 15:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem kedves dolog, hogy próbálnak egy kisfiún segíteni.

Miért ítéled el?

2013. dec. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kaukázusit nem vennék gyereknek.
2013. dec. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
29%

Nem tudom mi a baj ezzel? Talán attól tartasz, hogy a szigorú higiénés előírások között élő kisfiúnak minek kutya? Ezt nem tudom, de bizonyára, hogy az orvosai megengedték neki. De mégis mi a baj ezzel???

Nem tudod, hogy egy beteg kisgyereknek egy állat mennyire fontos?

2013. dec. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
64%
És mi ezzel konkrétan a gond?Ismerem ezt az alapítványt-egy cicust és egy kutyust hoztunk el tőlük.Támogatni is szoktam őket.Amúgy rengeteg kidobott fajtatiszta (kölyök)kutya is van ám...
2013. dec. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem a segítéssel van a gond, de ha azt nem tudják megoldani, hogy mondjuk a városba bemenjenek érte (Várostól levelek max 10km), hogy akarják majd orovshoz vinni, ha baj van? Ha kutyára nincs pénzük, akkor ne akarjanak fajtatiszta kutyát. Menhelyen van kismillió kutyus, egy menhely már csak tudhatná.

Én azt nem értem, hogy a gyereknek miért csak a kaukázusi jó? Bemennek a menhelyre és választanak egy aranyos kiskutyát. és ezzel onnan mentenek egy életet.

De ha ezt a kérést valaki teljesíti, majd az lesz, hogy na a menhely kerített kaukázusit akkor nekem keressen más fajtatisztát. Csak ezért ítélem el.

2013. dec. 4. 16:03
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos anyagi helyzetük nem engedi meg" plusz még gondolom bérletre sincs pénzük, ugyanis nem csak kocsival lehet utazni.

Etetni, az oltásokat beadatni esetleg állatorvoshoz vinni egyéb okokból fogják tudni majd?


Daganatos nő, ha meghal a súlyos beteg fia tud majd gondoskodni a kutyáról, ja várjunk csak valószínűleg a fiú kiskorú még szóval róla is gondoskodnia kell majd valakinek. Gondolom az a valaki örülni fog egy új kutyusnak is, ami ha jól tévedek elég szép termetesre nő ergo jó sok kaját is igényel majd.


Állatot nem ajándékozunk semmilyen ünnepkor! Mert nem egy felhúzhatós műanyag játék amit ha megununk kidobhatjuk! Attól, hogy valaki azt mondja magáról, hogy felelősségteljes, még nem biztos, hogy egyáltalán tudatában van annak mit is beszél.


Szerintem jobb a kutyának ha a gyerek idén kisvasutat kap.

2013. dec. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ha kutyára nincs pénzük, akkor ne akarjanak fajtatiszta kutyát. Ezt a mondatot hülyén fogalmaztam. félreérthető, persze keverék kutyust is ugyanúgy kell etetni. A lényeg az, hogy ha egy gyerek kutyust szeretne, én soha nem láttam olyat, hogy egy bizonyos fajtának örülne. Egy menhelynek nem azt kellene támogatni, hogy a náluk lévő kutyusokat befogadják minél hamarabb? Még ha kapnak is egy kaukázusit. Azt a kutyus kis korától a gazdinak kellene nevelni, tanítani, de kicsit nem sok esély van rá hogy kap. Még ha meg is szánja egy szaporító, tudjuk milyenek a szaporított kutyák, miből állják majd a kezeléseket, ha ők maguk is betegek?
2013. dec. 4. 16:14
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is kiborulok az ilyeneken és pont emiatt. Az állat nem egy plüssjáték, arról gondoskodni kell, felelőséggel tartozol érte!!! Hogy akarnak gondoskodni egy állatról, hogyha önmagukra se jut elég..de leginkább az idegesít fel ilyenkor, hogy fajtiszta így meg úgy és akkor valaki vegyen neki egy több tízezres/százezres kutyát, mert neki az kell és nem jó egy menhelyi kutya...amúgy se adnék pénzt kutyáért, amikor annyi szerencsétlen kóbor állat van :(

Nekem összesen 5 állatom van, ebből 2 kutya, mindegyik menhelyi. Gyerekkoromban is volt egy, (szegény már meghalt) és ugyan nem voltam vesebeteg, de valahogy nekem jó volt a menhelyi kutya is... (pedig megtehettük volna, hogy veszünk)

Egyébként láttam már ilyet máskor is, csak ott vak volt a gyerek és egy kölyök golden retriever-re vágyott, azért szerveztek gyűjtést... :(

2013. dec. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kiborulni nem fogok, de nagyon fura.

1. nincs pénzük venni egyet, (oké nem kell többszázezres kutya, de vannak menhelyek, fajtamentések...) a kau nem keveset eszik pl. Mi lesz az állatorvosi költségekkel?

2. gyereknek babusgatásra pont hogy nem ajánlanám a kaukázusit

2013. dec. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Én ismerek valakit akinek nemrég születtek kaukázusi kutyái, azt viszont nem tudom hogy ingyen adja e őket, de max 10 ezerért nekem odaadná. Nem keverékek, de tudod nem az huha törzskönyvezett fajtatiszták stb:D Egyébként egy lovarda tulajdunosaié
2013. dec. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!