Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a fogságban...

Szerintetek a fogságban tartott állatok lehetnek boldogok?

Figyelt kérdés
Primitív kérdésnek tűnhet, de ha én egyszer tengerimalacot veszek, vagy házipatkányt, nekem fontos, hogy tudjam, az állat is jól érzi magát 2 négyzetméteren, nem csak én örülök, hogy milyen kis aranyos.
2013. dec. 14. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
igen
2013. dec. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ő igényeinek megfelelően tartod, akkor igen. Az én kutyám pl boldog.
2013. dec. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Remélem a PETA-s melegek nem támadnak rám, de az állatnak a boldogság-forrása és küszöbe sokkal alacsonyabb, mint az emberé.Simán elvan egy ketrecben egy életen át.Főleg ha van kaja.
2013. dec. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a kis hörcsög, kis patkány,kis degu stb... már eleve fogságban születik neki teljesen normális, hogy egy kis területen éli le az életét. A boldogságát úgy tudod biztosítani, hogy beszerzed neki azokat a kellékeket, amiken mozoghat, játszat, bújkálhat.
2013. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk volt hullámos papagájunk. Öreg papagájt választottunk, mert nem értettünk hozzá, mégis megélte a tizenkettedik évét, mert foglalkoztunk vele és nem volt egész nap bezárva a kalitkába, hanem kiengedtük repülni. Csak éjszakára zártuk be, meg amikor nem voltunk otthon, mert a szerencsétlen néha belepottyant a wécécsészébe:D Volt még egy egerem, meg két hörcsögöm, de többnyire őket is szabadon engedtem a szobámban, amikor bent voltam. Szerintem semmi értelme úgy állatot tartani, mintha egy bútortartozék lenne, mert nekik is van lelkük és jóval nagyobb térre van szükségük, mint egy kis kalitka. A hörcsögöm például olyan barátságos lett, hogy simán odament idegenekhez is és sokszor a kezemből etettem. Most is tartanék háziállatot, de úgy semmi értelme, hogy csak a ketrecben rohad szegény.
2013. dec. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
vannak olyan állatfajok, amelyek fogságban, állatkertben nem szaporodnak, azok biztos nem boldogok.
2013. dec. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
a tengericsillag jobban érezheti magát miint egy patkány.lehet egy állat boldog ketrecben,de boldogabb lenne szabadon.gondolj bele: bezárnak egy 10 négyzetméteres szobába és mindent adnak neked csak éppen szabadságot nem.
2013. dec. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor 3 halat tartottunk egy 4 literes gömbakváriumban szűrő meg minden nélkül akkor biztos nem voltak boldogok...rájöttem én is hogy kínzás de utána nemsokára meghaltak...szegények :( ezután tartottam egy törpehörcsögöt akinek rohadt jó élete lehetett...óriási ketrec,kedvenc kajája,szeretet és mindene megvolt.Naponta egy csomószor ki volt engedve és nagyon szelíd volt mindig belemászott a kezembe.Imádtam... <3.Most van egy kutyám neki is jó helye van nálunk de én azért azt mondom hogy csak a kutya ragaszkodik az emberhez...Régi kérdés nem hiszem hogy sokan fogják olvasni a válaszomat de ha egy macska fan olvasná akkor elmagyarázom: gondolom mindenki látja hogy sokkal több kóbor cica van az utcán mint kutya...legalábis errefelé biztosan.És van egy csomó macska akik csak enni járnak haza...És a cicák független állatok...ők nem fogják megmenteni a gazdájuk életét,nem fognak az öledbe ugrani mikor hazaérsz...ez az igazság...persze vannak kivételek és a kutyák is lehetnek másak de azért valljuk be...a kutyák sokkal emberbarátabbak,sokkal boldogabbak fogságban mint a macskák...szerintem a kutya az aki igazán boldog... :))
2016. márc. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!