Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutya IKV-s társasházban. El...

Kutya IKV-s társasházban. El akarják venni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos ebem, 7 lakásos társasházban élünk Szegeden, melyből 2 IKV-s (az egyiknek én vagyok a bérlője). Valaki bejelentette, hogy zavarja az eb (természetesen ez nem igaz, csak nem szeret a szomszéd). Ki fog jönni a rendész, hogy a kutyust pateroljam ki a házból. Mit tudnék tenni? Esetleg ha a többi lakótól egy kivételével írásos engedélyt kapnék, hogy őket nem zavarja, akkor maradhatna?? 28 éve itt élek, és még sosem találkoztam ilyennel...

2014. febr. 6. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:

1) ne engedd be a rendészt a lakásba. A rendész is csk magánember;

2) nézd meg h mit tartalmaz az a szabályzat, ami a lakókra kötelező érvénnyel vonatkozik;

3) jelentsd be te is h a feljelentő szomszéd zavar, mert hangosan hallgatja a tévét és a rádiót, éjszaka is;

4) ne add a kutyádat;

5) kezdjél el másik lakást keresni;

2014. febr. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
és 6) keress meg helyi kutyás szervezeteket, hogy segítsenek neked.
2014. febr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van a háznak házirendje. Ha nincs benne tiltás kutyára, semmit nem tehetnek.

Nincs joga még a rendésznek sem // bár nem tudom, milyen poszt ez // csak úgy megtiltani a kutyatartást.

Max megvizsgálhatja, valóban zavarja-e a közösséget.

2014. febr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez mit takar, hogy a rendész jön. El akarja vinni a kutyát, vagy csak meggyőződni róla, hogy nem zavar senkit? (amúgy nem ugat amikor nem vagy ott? valami kedvesebb szomszédot kérdezz meg a biztonság kedvéért)

Egy ismerősnél így zajlott egy kedves szomszéd bejelentése miszerint ráuszították a vad kutyáikat:


Kijött két rendőr, ránéztek a két kutyára, elkezdtek szakadni a röhögéstől, megsimizték őket, majd miután kikutyázták magukat, átkopogtak szomszédba egy kis fejtágításra, hogy miért nem jelentünk be hülyeségeket.

2014. febr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszon mosolyogtam egyet :) Kedves történet :) Nos az IKV rendésze jön majd felszólítani, hogy a kutyust egy adott időponton belül távolítsam el, de köszönöm a válaszokat, megkezdem az intézkedést, megnézem a szabályokat stb... A vicc az egészben hogy közben kiderült, egy olyan lakó jelentett be, aki most adta el a lakást és pár napon beül el is hagyja...
2014. febr. 7. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!