Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatkert előnyei és hátrányai...

Állatkert előnyei és hátrányai tudnátok írni 10-12 sor saját véleményt az állatkert előnyeiről és hátrányairól az állatok számára?

Figyelt kérdés
angol esszéhez kell szóval megköszönném ha angolul írá le valaki de magyarul is nagy segítség lenne!
2014. febr. 9. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
NE ORDÍTS!
2014. febr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
bocsánat
2014. febr. 9. 13:17
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Neked vagy nincs saját véleményed és/vagy nem tudsz angolul. Mindkettő rossz, kettő együtt borzalmas, de törjed magad egy picit és akkor jó lesz, ne velünk csináltasd meg.
2014. febr. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
amúgy pont ez a helyzet
2014. febr. 9. 13:23
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

Amúgy pont, hogy most mutattad be mennyire hülye vagy:)

Ha nekem lehetőségem lenne angolt tanulni, én tanulnék, nem sz*rnék a közepébe, mint te.

2014. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

saját véleményed nincs?

egyébként, előny: nem neki magának kell vadásznia, etetik, és megéri a nap végét, nem indul minden nap úgy, hogy vajon ki fogja megenni, őt, vagy a kölykeit.


hátrány: nyilván a bezártság, hogy nem a saját természetes közegében van. esetleg a fentiek miatt el is lustul, meg unatkozik.

2014. febr. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. febr. 9. 13:33
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
Előnye csak az embernek származik belőlük. Főleg az állatkert üzemeltetőinek. Az állatoknak semmi. Sokat még ma is a természetből szakítanak ki, mert nehéz fogságban szaporítani. De még ha fogságban születik is, nem tudnak nekik elegendő nagyságú helyet biztosítani. Ráadásul vannak fajok, akiknek a mi éghajlatunk túl meleg, vagy túl hideg. Nekik még ezzel is meg kell küzdeniük.
2014. febr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Fontold meg, amit páran itt is írtak neked, bár kifogásolható stílusban: igyekezz gondolkodni, saját magad kifejezni és tanulj nyelveket. Hidd el mindkettőnek nagy hasznát fogod venni, a témád nem nehéz, nyelvet tanulni az, de ne add fel.

Előny: Az emberek főleg a gyerekek olyan állatokat is láthatnak, amit egyébként sosem. Vannak kihalóban lévő fajok, melyeket próbálnak az állatkertek és vadas parkok segítségével fenntartani és szaporítani. Vannak olyan állatok, akik úgy kerülnek állatkertbe, hogy beviszik őket mert meghaltak a szüleik és segítség nélkül elpusztulnának. (Én is vittem be annak idején fészekből kirúgott és sovány bagolyfiókát.)

Hátrány: Az állatoknak kicsi a hely, szenvednek, ingerszegény a helyük, be vannak zárva. A városnak az állatkert melletti részén iszonyatos nyáron a bűz és hangos is. Ha komolyabban is érdekel a téma, most kavar nagy port a koopenhágai zsiráf kivégzése keress rá.

2014. febr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

előnyök:

Szerintem azok az előnyei hogy kevesebb veszély fenyegeti őket mint a vadonban.Élelmet is kapnak rendszeresen így még éhen sem halhatnak.(Remélhetőleg)biztonságos lakhelyük van és nincsenek össze engedve és így az egyfajta állatok nem igazán tudnak vagy inkább tesznek egymásban kárt.És hogyha pl születik egy kisállat akkor nem kell rettegésben élnie mert ott elválasztják őt az anyjával külön a többiektől így biztonságban van.

-hátrányai

egyértelműen az a gond vele, hogy az állatoknak nincs szabadságuk.Az is hogy nem mindegyik állat bírja a bezártságot.

Hát nem tudtam sokat de remélem tudtam segíteni

2014. márc. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!