Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez a koppenhágai zsiráf...

Ez a koppenhágai zsiráf gyilkosság ez tényleg így történt, vagy csak a média áldozatai vagyunk?

Figyelt kérdés
Lássuk jól értem-e. Adott egy zsiráf, amelyik tenyésztési szempontból értéktelen, nem kell, ezért el akarjuk altatni. Ez eddig még érthető is, ugyanezt megcsinálják egy sertés telepen is (bár kérdés, hogy egy állatkertben miért "értéktelen" egy állat). Állítólag másnak sem kellett. Ez eddig még nagyjából ok. Ezután az ügy nyilvánosságot kap, aláírást gyűjtenek a népek, 2 állatkert is bejelentkezik a zsiráfért, ennek ellenére nem csak hogy megölik szerencsétlent, de nyilvános kivégzést tartanak neki, majd a látogatók szeme láttára bedobják a farkasoknak/oroszlánoknak. Ez komolyan így történt, vagy erős csúsztatás? Mert ha betűről betűre így történt, akkor én nagyon nem értem ezt a sztorit, a miérteket.

2014. febr. 12. 06:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%

Igen, így történt. Fotók is jelentek meg erről.


Hidd el, más sem érti :(

2014. febr. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%

Humánusan megöltek egy zsiráfot, a világ felháborodott.

Azzal ki törődik, hogy kerül a hús az asztalunkra, mennyit szenvednek ezek az állatok, amíg élnek?

Álszentek vagytok.

2014. febr. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
50%
Azért csinálták a látogatók előtt, hogy az emberek lássák hogy ezt ők így csinálják, mert ez arrafelé évtizedek óta bevett szokás, csak most pár grínpíszer unatkozó btk-s rájuk szállt, ők meg erre rákontráztak azzal hogy csak azért is megcsinálták. Szerintem semmi gond nincs ezzel ha megnézted a videót nem fogtak puskát a gyerekekre hogy nézzék végig mégis egy tömeg nézte ahogy feldarabolták a dögöt és megetették az állatokkal. Ez is egy módszer a vérfertőzés és a túlszaporodás elkerülésére, hozzáteszem a legkevésbé mesterséges beavatkozás. Ők ezért preferálják ezt és most puffognak egy kicsit a ződek de majd ők is belátják hogy jobb ez mintha gyógyszerekkel tömnék az állatokat akik pár év után elhullanak emiatt.
2014. febr. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
69%

Hát, még a miértje oké is lenne, de azért az tényleg elég beteg hogy halom kisgyerek előtt ölik le. Bár ha meg úgy nézzük, itthon simán végignézzük otthon a disznó, tyúkvágást, a nyúlnak is elég kellemetlen vége van, aztán mégsem hisztizik senki. Sőt, Nyíregyen anno pont azért pusztult el az összes fóka, mert a szülő, gyerek pénzzel meg minden hülyeséggel etette meg.


De mondjuk ebből akárhogy nézzük rosszul jönnek ki, ha titokban csendben végzik ki akkor is kiakad mindenki, ígyis úgyis.


Csak azt nem értem, miért nem lehetett volna mondjuk kasztrálni az állatot, akkor nem is szaporodik és élhet is tovább :D

2014. febr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%
Ennek mi köze a politikához? Érdekelne.
2014. febr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Platypus ***** válasza:
100%
A történet betűi stimmelnek, de sok minden van mögötte, amik azért árnyalják a dolgot. Azok a helyek, illetve magánemberek, akik befogadták volna, nem voltak tagjai a zsiráfok szaporítását összefogó szervezetnek, ebből adódóan nem vállaltak semmiféle extra felelősséget, az adott ország állatvédelmi törvényein kívül. Tehát az új befogadók megtehették volna, hogy cirkuszban hasznosítsák a zsiráfot, vagy éppen tovább szaporítsák. Szerintem emberileg az lett volna a helyes döntés, ha akár egy cirkuszba is mehetne az állat. Pusztán szakmailag érthetőek az indokaik, csak éppen egy állatkertet a közösség tart fent, így nem lehet szakmai okokból letojni az emberek érzelmeit. Az nem elfogadható, hogy egy állat, aminek nevet adtak, a közönség kedvence lett, ment a lecsóba mint bármelyik disznó amit megeszünk.
2014. febr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igazából bajban voltam a kategóriával, nem tagadom. Most látom, hogy bekerült az állatok közé, végül is ez egy megoldás. Annyiban azért hadd védjem meg az eredeti választást, hogy lényegében ez is politikai kérdés. Igaz, hogy nem pártpolitikai, de alapvetően állatkerti, tenyésztés politikai kérdés.
2014. febr. 12. 14:06
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

Én is megzavarodva olvastam róla, hogy ilyen előfordulhat. Azt megértem, hogy egy ilyen-olyan genetikai problémával küzdő állatot nem akarnak tovább szaporítani. Még azt is elfogadom, hogy nem mehetett volna más helyre ilyen-olyan indokokkal. Vitatkozhatunk azon, hogy kivégzés volt-e vagy jogos gyilkosság, ezt mindenki maga döntse el. (Igen sajnálom, és nem értem miért ölték meg, de igen, eszem húst is értem minkét tábor érveit.)

De miért kellett nyilvánosan kivégezni?! Ha nem lehet szaporítani 1, el lehet különíteni 2, ivartalanítani is lehet 3, adjunk neki egy bolhányi esélyt és engedjünk vissza a természetbe rehabilitálás után.

Én nem ezért rúgatnám ki az igazgatót, de haladéktalanul megtenném. Én azért, mert engedte, hogy a sok agyatlan idióta szülő odavigye a gyerekét és végig nézze, mint egy atrakciót. Milyen ember lesz abból a gyerekből, aki egy hete még zoocsemegével etette a kedvenc zsiráfját utána héten meg végig nézi, ahogy megölik majd darabokra szabdalják, boncolás címszó alatt. Van, hogy el kell altatni, a gyerek kutyáját, de már azt sem engedném végig nézni a kicsinek, nem hogy utána a beleit mutogassam neki, mert ez azzal egyenértékű eset. Gyalázatos és undorítók az érvek, a miértek, és a kivitelezés is.

2014. febr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Platypus ***** válasza:
89%
Na igen, ha a közönség állatorvos- meg biológushallgatókból állt volna, akkor ez sem lenne ennyire gáz. Eleve, ők értették volna amit látnak, és talán felhasználhatták volna a tudást a jövő zsiráfjainak életmentő műtéteihez. Egy kisgyereknek nem érti, miért volt ez szükséges, csak azt látja, hogy egy izgalmas állatot, akinek neve is volt, megölnek az orra előtt. Nagyon nem egészséges azt az életszemléletet terjeszteni, hogy egy állat bármikor átkerülhet a személy kategóriából a tárgyba. Egy felnőtt, kialakult értékrendű ember már érti, hogy szükséges rosszat néz végig. Egy gyerek meg érdekességet, ami esetleg normálissá válik a gondolkodásában.
2014. febr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Na igen, felajánlhatták volna tudományos célokra is például egy egyetemnek, vagy ilyesmi.
2014. febr. 12. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!