Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért jó, ha ivartalanítjuk a...

Miért jó, ha ivartalanítjuk a kutyát?

Figyelt kérdés
Milyen haszna származik ebből az ebnek? Nem durva ez egy kicsit? Nem borul fel a hormonháztartása?

2014. febr. 18. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Neki is jobb, ha tüzeléskor nem "őrül meg" a szuka kutyák miatt, ilyenkor hajlamosak a szökdösésre, nehezebben kezelhetők. A problémás kutyákon is segíthet valamennyire az ivartalanítás, kezelhetőbbé válnak, bizonyos betegségeket is segít elkerülni ez a műtét. Nem beszélve arról, hogy sok-sok nem kívánt alom megszületését lehet így megakadályozni. Lehet, hogy nagy összegnek tűnik egyszerre, de egyszeri költség, érdemes elvégeztetni. Nem lesz rossz neki, nem csonkítás, hogy sokan hiszik. Felelős gazda ivartalanít.
2014. febr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2014. febr. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

egy kérdés:

lány vagy?


ha igen:


ha tudnád, hogy soha a büdés életben nem lesz gyereked, soha nem hoza úgy a sors, és ezt 100%-ra lehet tudni, mert meddő vagy, de attól még a vérzés jelentkezik mindig, a megtébojulás jelentkezik mindig, és még a méhráknak is magas a lehetősége, de a doki azt mondaná, hogy egy műtéttel mindez megoldható, akkor te mit tennél?

2014. febr. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lány. :D
2014. febr. 18. 23:29
 5/9 anonim ***** válasza:

akkor a férfi változat (kanokra).


Gondold el hogy életed teljében vagy, tombolnak benned a hormonok, de be vagy zárva egy ketrecbe és szebbnél szebb nőket vonulnak el előtted bikiniben; mind mind pont az eseted és legszívesebben mindet megdugnád, de ennyi.. max kiabálhatsz nekik... és még magadon se tudsz könnyíteni mert hátra van kötve a kezed

2014. febr. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz gennyes méhgyulladása. Ami azonnali műtétet igényel. Könnyebb egy kutyát eltartani mint többet. Kaja és állatorvos szempontból is. És így is tele vannak a menhelyek és az utcák kóbor állatokkal. Kiegyensúlyozottabb lesz. És szebb is. Tapasztalatból.. :)
2014. febr. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

lány kutyus nem vérzi össze a házat fél évente...

aki fiú kutyát ivartalanít azt sosem értem meg... ezért kell törzskönyves kutyust venni, azzal lehet járni fedeztetni, és még pár forintot is kereshetsz az õ örömével... aki meg arra panaszkodik, hogy elszökik a fiú kutyus, az csinálja meg a kerítését...

2014. febr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De amúgy azt nem értem, hogy a spermavezeték elkötése miért nem jó a kutyáknál. Így nem tud szaporodni, és nem lesznek újabb kóbor kutyák, ugyanakkor nem is borul fel a hormonháztartása. Mert ugye a tesztoszteront a here termeli. Ha jól van nevelve egy kutya, akkor meg mindegy, hogy vannak e golyói vagy sem, nem fog megtámadni szerintem senkit.
2014. febr. 19. 13:37
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kan kutyám van, ivartalanított. Alapból én sem voltam oda az ivartalanításért, mivel a nem kívánt almokat puszta neveléssel is el lehet kerülni. Aztán 5-6 hónaposan pont egy tüzelési időszak kellős közepén lemegyek a futtatóba, ahova egy fazon behozta a tüzelő szukáját....A kis kamasz fiúcskám meg mászik rá. Persze rászólok, leszedem. Erre a szuka gazda rám szól, hogy hagyjam, had élvezzék, még ha a 6 hónapos kan nem is tud érdemlegesen tenni semmit. Persze nem hagyom, mert ez nem így megy. Otthon a kutya tisztára be volt zsongva fel-alá mászkált, nem találta a helyét, aztán a pokrócát gyömöszölte...Az a tüzelési időszak kb így telt...Akkor döntöttem el az ivartalanítást. Nem vagyok hajlandó nézni, ahogy végigszenvedi a tüzelési időszakot. És ekkor még csak 6 hónapos, sehol nincs az igazi ivarérettség... Azóta megvolt a műtét, találkozott tüzelő szukával és a játékon kívül más nem érdekelte. Neki is jobb, és így nekem is.
2014. febr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!