Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy ló tartása mindent beleszá...

Egy ló tartása mindent beleszámítva havi szinten kb mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Haverom szerint ugyanis 60.000-ből már meg lehet oldani, de én szerintem annál többe kerül. Kinek van igaza?
2008. júl. 21. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk ugy van hogy bértartásban van és havi 20.000Ft kérnek.

De szerintem érdeklődj a közeledben lévő lovardában.Hát 60.000 Ft szerintem nem mindenhol kérnek ennyit.Általában kevesebbet kérnek.De beszéld meg az egyik lovarda tulajával.

2008. júl. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

A határ a csillagos ég....

Ha nincs saját istállótok akkor ha valahova elhelyezed azért valószínűleg fizetni kell és ez elég sokba kerülhet.Az ennivalón kívül még az állatorvosi költségek nyomják meg a "költségvetést".Ha valami baja esik akkor jóval többe kerülhet mint egy átlagos hónapban.De az állandó költségeken (az enni- innivaló, és esetleges bértartáson kívül) jelentős lehet az ha nincs patkolva akkor a körmölés-pataápolás illetve az időszakonkénti oltások ára.Tehát előfordulhat olyan hónap amikor elég a 60000 de lehet olyan hónap hogy duplájába vagy többe is kerülhet.

2008. júl. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azért olcsó a bértartás mert egy ilyen lepukkat kis putri tanya.De sokan versenyeznek és nagyon jól oktatnak.Minden lovardában más árakat kérnek.
2008. júl. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a bértartás húsz-, harmincezernél kezdődik. Plusz az állatorvos, kovács, egyéb költségek.

Nekem itthon van a lovam, mert volt hely, a szüleim mezőgazdasággal foglalkoznak, így amit tudunk, magunk megtermelünk - így hosszútávon olcsóbb. Amúgy nem lehetne lovam, mert a bértartás drága, nekünk legalábbis.

Az állatorvos nem egy hatalmas összeg, de azért kell rá költeni.

A kovácsunk csak körmözni jár kb. kéthavonta, a négy láb 2000 ft összesen.

2008. júl. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
20 ezerért szerintem már sehol se tartanak lovat, nagyon magasak a takarmányárak. Nálunk 35 ezer havonta, ebben benne van a kaja, a boksz, az alomszalma, a felügyelet és a legelési lehetőség is. Komplett, színvonalas akadálypark és kiváló tereplovaglási lehetőség adott. Egyéb igényeket persze plusz pénzért ki tudunk elégíteni. De ez Szolnok megye, egy órányira Pesttől. Pest környékén ennél jóval húzósabb árakkal találkoztam, de átlagban mondhatjuk, hogy 30ezertől fölfelé akármeddig is terjedhetnek az árak. Aki előttem írta, hogy az állatorvosi költségek még sokat nyomhatnak a latban, igaza volt. Egy sima kólika minimum 8-10 ezer forint, ha orvost kell hívni. Lehet sokkal több is. De ez mondjuk bármilyen állat tartásánál bekalkulálandó költség. A kötelező oltások, vérvizsgálat pedig csak évente egyszer van. Féreghajtás is megoldható olcsóbban - nálunk én szoktam minden lónak adni, s mivel nagy kiszerelésben veszem és van némi protekcióm, egész jó áron ki szoktam hozni. Patkolás, körmölés pedig szintén nagyon széles skálán mozog.
2008. júl. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
sziasztok én ahova járok lovagolni 20 000.ft a bértatás..és lovagoltatnak i s alovon ha vki nem engedi h lovagoltassanak akkor 30 000-ft
2010. máj. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!