Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek ilyen...

Szerintetek mit tegyek ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Még szüleimmel élek, és van 4 macskánk. Közülük 2 fogadott cica. Na már most az egyik az olyannyira nem képes szocializálódni hogy ,,mindenkivel" verekszik neki ugrik ok nélkül, az emberekkel is ilyen. Próbálom símogatni, de rögtön fúj, harap, karmol. Hozzáteszem már 10 éves lesz lassan, és nem gondolnám, hogy ez a korából adódó probléma lenne, mert amióta itt van velünk (fél éves kora óta) ilyen. A másik dolog ami mindennél jobban idegesítő, hogy nem szobatiszta, és mindenhova végzi a dolgát, de oda nem ahova kéne. Én akartam neki venni macskaalmot, de anyám mondja, hogy á, azt ő nem fogja takarítani, meg cserélgetni. Erre én: ,,Nem is neked kell, majd én fogom, mert már unom, hogy mindig mindenhova odapiszkít". De erre ő: ,,De én azt akkor se fogom szagolni, és kifordul a belem a látványától, meg szerintem ha vendég van a háznál neki is".-Hát gratulálok anyám logikájához. Mert amit a macska csinál azt nem kell szagolni meg nem kell takarítani,mi?-,- És a legszebb az egészben, hogy ki nem lehet tenni éjszakára, mert, hogy ő szobacica, és nem bírná kint, nem ehhez van kondícionálva. Azért azt megemlítem, hogy legtöbbször éjjel s...ik be. És ráadásul a kis mocsok nem is képes jelezni, hogy ki kell menni, hanem miután megcsinálta, nyafog. Volt, hogy rajtakaptam, és látszik hogy erőlteti, és nem hasmenése lenne, vagy valami. Szóval nem arról van szó, hogy nem tud kimenni, mert mikor meg ki akarom vinni, akkor kiugrik a kezeim közül és visszaszalad, és inkább keres magának más helyet, és ott végzi a dolgát. És már nagyon unom, hogy mindig takaríthatom utána. És már nem egyszer volt, hogy kellemetlen helyzetbe kerültem miatta, mikor vendégem volt. És az a baj, hogy anyámékat nem érdekli hogy ezt műveli, mert úgyis vagy a másikakra fogják, vagy azt, mondják hogy szegényre rá jött. (Aha, de ki nem mehet ugye, alom meg nuku) Holott engem pont ez zavar nagyon benne, hogy csendben és suttyomban csinálja, és nem is lehet észre venni, utána ,,szól" miután kész a baj, és sajnos mindig talál rá módot.:( Mit tehetnék, hogy ne csinálja ezt? Nem az én macskám, igazából, szüleim ,,kis" elkényeztetett kedvence, de legalább valami tipp, hogy ők tudják, valahogy ,,megnevelni" hamár edig nem ment.:/

2014. márc. 10. 17:42
 1/1 giulietta91 ***** válasza:
alapvetően érthetetlen számomra ogy hogyan szobacica ha nincs saját macskaalma????? mit vársz tőle hova piszkítson? nem kutya, hogy szóljon hogy ki kell mennie, baromi ritka az olyan macska. alapvető dolog a étel, és innivaló után hogy a kedvencednek legyn hol elvégeznie a dolgát! vegyél neki alomtálcát, lapátot, jó minőségű almot, azok szagmegkötősek. nem kell feltétlenül a többezerforintos szilikon, én a pennyben kapható molly-t használom, jól csomósodik, és nem büdös. tedd olyan helyre ahova gyakrabban jár, ha először nem fedezi fel akkor tedd a kaksit a tálcába, majd rájön.
2014. márc. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!