Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 14 éves...

Szerintetek egy 14 éves fiunak mia jobb? Ékszerteknős vagy görög teknős? Melyik a "hasznosabb"?

Figyelt kérdés
2014. márc. 11. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Ékszerteknős szerintem unalmasabb.. Mármint ők állandóan vizbe vannak,alig veheted ki stb..de attól még..

10 éves voltam amikor kaptam és hamar meguntam.. Nem csinál semmit csak a vizben áll,mászik,néz,eszik.. "nagyon" érdekes.

2014. márc. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem az a jobb és hasznosabb, ha inkább olvas valami könyvet.
2014. márc. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hasznosabb?

Mit akarsz te velük, mókuskereket hajtva áramot fejleszteni? :D

2014. márc. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:

Egy hobbiállatnak nincs "haszna".


Egy ékszerteknős olcsóbb, viszont drágább az akváriuma, kell bele vízszűrő. Nem kellenek hozzá papírok, nem kell vinni fotóztatni. Ha megnő és bármilyen okból meg akarsz válni tőle, senkinek sem fog kelleni, mivel rengetegen megunják a megnőtt és kifakult teknősöket. A természetbe is kidobtak rengeteget, amik károkat okoznak az őshonos élővilágban.


A görög teknős drágább, viszont nem kell neki feltétlenül üvegakvárium, így az elhelyezése olcsóbban megoldható. Mivel szárazföldi, a takarítása is egyszerűbb. CITES papírral szabad csak megvenni, mivel védett. Eleinte félévente fotóztatni kell vinni, aztán chipeztetni. Viszont a felnőtt állatra is van kereslet, el lehet adni. Az ivarérett teknősök ára magasabb, mint a fiataloké. (Ékszerteknősnél a picik eladhatóak, a felnőttek ingyen se kellenek senkinek.)

2014. márc. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Leginkább egyik sem, pláne egy ilyen korú fiúnak, aki jó eséllyel vagánykodni akar majd az állatkájával.
2014. márc. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!