Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Epilepsziás a kutyánk. Tudnáto...

Nikii22 kérdése:

Epilepsziás a kutyánk. Tudnátok pár tippet amivel segíthetnénk neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Pár éve a kutyánk epilepsziában szenved .. próbáljuk enyhíteni neki ezeket a pillanatokat. Az állatorvos által felírt gyógyszert adjuk neki rendszerességgel és szőlőcukrot is adunk neki,amelyet ő ajánlott de sajnos egyre sűrűbbek a rohamai. Ha tudnátok ajánlani még valamit nekünk megköszönnénk! :)

2014. márc. 15. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyógyíthatatlan betegség, csak segíteni tudsz neki abban, hogy ne legyenek nagy rohamai. Erre jó a gyógyszer. A mienk öregkori epilepsziában pusztult el.
2014. márc. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ha a gyógyszer nem használ, akkor nem tudom, mi használna még neki... sajnos előbb-utóbb elpusztul ő is, mint az én kutyám. Egy gyönyörű fajtatiszta golden retrieverem volt, idén lett volna hét éves. Sajnos néhány éves korában előjött a génjeiből az epilepszia, és eleinte csak nyáron, aztán már egyre sűrűbben voltak rohamai. Ilyenkor borzasztó volt látni, ahogy szenved. Az utóbbi egy évben már nagyon nem volt önmaga. Mind gyakrabban jöttek elő a rohamok, és múlt hónapban szintén egy rohamos időszak után szépen csendben elaludt.

Tudom, ezzel nem lettél kisegítve, és bocs, hogy nem a kérdésre válaszoltam. Csak annyit akartam ezzel kifejezni, hogy gyógyszerrel vagy anélkül, de előbb-utóbb győz rajta sajnos a betegség. De ne nekem legyen igazam...

2014. márc. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos azzal mi is tisztában vagyunk, hogy előbb-utóbb elpusztul.. fáj őt így látnunk de nincs szívem/szívünk elaltatni őt..és nem is fogom .. inkább szép csendben aludjon el .. Hátha egyikre sem kerül sor .. Azért köszönöm a válaszokat !!
2014. márc. 15. 14:35
 4/6 anonim ***** válasza:
17%
Sacikánk örökre elaludt. Igaz, már 10 éves volt, de két évig epilepsziás. Engedd el, sokkal jobb neki is, mintha még sokáig szenvedne.
2014. márc. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy olyan orvos, aki ért hozzá rendesen és pontosan be tudja állítani a gyógyszert.
2014. márc. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is epilepsziás a kutyám. 2 hónapja jött nála az első roham, azóta volt még kettő. Ő reggel egy szem nyugtatót szed, este pedig egy fél szem sevenalt. Ezt 2 hete állították be, azóta lekopogom nem volt roham. Mellette adok neki napi 2 szem B vitamint. Ha rohama van, akkor diazepam végbél oldatot kap, vagy szeduxen injekciót. Az utóbbi rohamnál már a szurit adtam neki. Nálunk az első roham volt a legdurvább, a másik kettő kb 1-1 percig tartott, nem vesztette el a tudatát sem.

2014. márc. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!