Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a facebookos szösszenetről?

Figyelt kérdés

[link]

Sokan mondják itt, hogy meg lehet beszélni a dokikkal a részletfizetést, hogy vigye be úgyis segítenek, nem küldik el stb. "Kis" orvosoknál lehet így van.

Ha valaki nem tudja megnyitni, szóljon, szívesen bemásolom neki a történetet.


2014. márc. 17. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Durva leszek de az a véleményem miért nem keltette fel a saját állatorvosát.
2014. márc. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem csak azért nem keltette fel a saját orvosát, mer logikus gondolat, hogy ha van ügyeletes doki a közelben, akkor oda megyek, és nem arra várok, hogy ki tudja honnan, beérjen a rendelőbe az orvos.
2014. márc. 17. 11:29
 3/8 anonim ***** válasza:
A mai világba ezen nincs mit csodálkozni sajnos.Az egyik ismerősöm a fogával ment ügyeletre azt mondták neki 10000.- vagy kibírja máig.Ez van sajnos.Én nem csodálkozok.A mai világban ilyeneken,ha nincs pénzed megdögölhetsz.
2014. márc. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Itt állatorvosi klinikáról van szó, de így van az emberi egészségügy is így működik.


Én csak nem tudom elfogadni, hogy valaki beviszi a szenvedő kutyáját és alaphangon elkérnek 30.000-et csak azért, hogy ránézzenek........

Ne mondja senki, hogy a doki ügyeleti fizetése ennyibe kerül és azt kell esetleg kigazdálkodni.

2014. márc. 17. 11:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Értem én,hogy ez állatorvosi ügyelet,csak azt akartam közölni,hogy ha az emberekkel így bánnak akkor nem kell csodálkozni mi van egy állatorvosi ügyeleten.
2014. márc. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Sajnálatos dolog...Ezért jó ha a saját orvosodat hívod mindíg, és olyan orvosod legyen, akivel jó kapcsolatod van.
2014. márc. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A magyar egészségügy (ember és állat egyaránt) piszok nagy sz@rban van, ami ugyebár furcsának tűnhet azoknak, akik elhiszik a Magyarország jobban teljesít mesét. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy orvos, és állatorvos ismerősöm is van, és érdekes módon mindketten húznak ki külfödre, és hogy miért? Az orvos ismerősömnek napi 80 beteget kell megemésztenie, pedig az unióban ez az átlag 20 ember, szerintetek nem férne rá, hogy 3 naponta aludjon egyet? Szerintetek melyik fogja lelkiismeretesebben végezni a munkáját, az akinek van ideje diagnosztizálni, vagy az, aki a munkaidő lejárta előtt 5 perccel észreveszi, hogy a rendelő előtt még mindig kilométeres sor áll? Azt már meg sem említem, hogy itthon is csak 20 emberre fizetik ki, tényleg megengedi magának az ország, hogy az orvosai napi 50nél több beteget ingyen nézzenek meg? Mik ők, ingyenes szeretetszolgálat? Az állatorvosoknál is hasonló a helyzet, senkinek nem tűnik fel, hogy mikor sorbaáll a rendelő előtt röpke 1 óra alatt legalább 30-40 másik állat rohamozza meg a rendelőt, és ez csak a napból az az egyetlen óra, amit mi is látunk? Mi lesz akkor, ha ők is elmennek, és a pácienseket más orvos kapja meg, nézzenek meg egy nap alatt 140 embert? Gyógyítsanak meg egy nap 120 gazdi szíve csücskét? Furcsa, hogy stadionokra van pénz, de az orvosaink olyan műszereket használnak a mai napig, amit mondjuk a németek már múzeumokban mutogatnak. És nem azt mondom, én is nagyon ki lennék akadva, ha a kutyámnak sürgősen orvos kéne az éjszaka közepén, tombolnék, bőgnék, ki tudja, mit meg nem tennék, de nem feltétlen csodálkoznék azon, hogy az állatorvosok nem vállalják. Sokat túlóráznak, egyre több az egy főre jutó páciensük, és többségük már nem szeret dolgozni. Tényleg senki nem tesz semmit, hogy ez a helyzet ne durvuljon tovább?
2014. márc. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kár ebbe belekeverni az egészségügyet.


Most lehet, hogy nem leszek népszerű, de ez a véleményem és nem szeretem a felesleges sopánkodást.


Tudomásul kell venni, hogy az egyetemen ennyi az ára annak, ha éjjel ugrsztják az orvost. Mivel Budapestről van szó, bőven lehet válogatni az orvosi rendelők és állatkórházak között, illetve mindenki hívhatja a saját orvosát is, hogy legalább telefonon elmondja, vagy ha szükséges, megnézze az állatot, valóban létfontosságú-e az azonnali beavatkozás.


Én kisvárosban lakok, volt, hogy este 11-kor hívtam az orvost, mert a kutya evés után felfújódott (azt hittem, gyomorcsavar és azonnal műteni kell), de megnyugtatott, hogy a tünetek alapján nem az. Ha úgy adódott volna, vihettem volna 30 ezerért az egyetemre is, mert életveszélynek hittem, közben meg fél óra séta megoldotta a problémát. Ez az ár visszatartja az embereket attól, hogy olyan esetekkel is ugrasszák az orvost, ami igazából várhat néhány órát. Ha a gazdi mégis vinné a kedvencét mert valós vészhelyzet van, akkor szerencsés helyzetben van, mert pesti és viheti olyan helyre is, ahol ennél jóval kevesebbet kell fizetnie. Mellesleg a posztoló sem fizette ki a 30 ezer forintot.

2014. márc. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!