Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hány évig él egy póniló?

Hány évig él egy póniló?

Figyelt kérdés
2009. dec. 17. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Fajtafüggő, egy átlag ló 25-30 évg él.
2009. dec. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Wales-i pónilóra lennék kiváncsi. Egy 8 éves mennyire számít öregnek?

Köszönöm a választ.

2009. dec. 17. 12:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy 8 éves ló a legjobb korban van, ereje teljében, még nem öreg, de már elég tapasztalt. :)


Egyébként a világ legidősebb lova 62 évesen pusztult el, jelenleg ez a rekord. Alapvetően valóban átlagosan 25-35 évig élnek. A pónikról elmondható, hogy általában szívósabbak mint a "nagy" lovak, megfelelő körülmények között szerintem akár 40 éves koráig is eléldegélhet a pónid.


Persze, bizonyos kor után már jár neki a nyugdíj, mikor elkezd romlani az egészségi állapota.


Üdv:

egy állatorvostan-hallgató :)

2009. dec. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ám sajnos vannak, akik már nagyon fiatal lovaktól óriási teljesítményeket várnak. Az ilyen lovak elég hamar elhasználódnak és már 10 évesen öregnek számítanak. Ha mértékletes vagy és nem hajszolod túl a lovacskád, akkor szép kort megélhet. Ebben az esetben a 8 év még egyáltalán nem öreg. Én ismertem olyan lovat is, akit 14 évesen már nyugdíjaztak a túlterhelés miatt, de olyat is, akivel 18 évesen még versenyeztek - hozzáteszem, ezt az öreg lovat 4 évesen kezdték kiképezni és sosem kértek tőle annyit, amire amúgy képes lett volna, míg az inai, izmai tervszerű edzéssel fel nem lettek készítve a magasabb teljesítményre. Későn aratták vele a gyümölcsöt, de sokkal édesebb lett...
2009. dec. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Találkoztam már 20 éves pónival, a mai napig egészséges és dolgozgat, sőt tudok olyanról a környékünkön, ami több mint 30 évet is élt. Nagyon szívós kis jószágok, ha normálisan van gondozva és dolgoztatva, évtizedekig az emberrel lehet.
2009. dec. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon aranyosak vagytok.
2009. dec. 18. 06:31
 7/8 anonim ***** válasza:

30-35

50 éves kort is megélheti

de inkább csak 35-ig

2010. aug. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
a 8 éves nem számít öregnek, 25-30 év az át lag életkor, de én már 40 évessel is találkoztam:)
2012. jún. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!