Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kiirtani a vakondot?

Babuci1988 kérdése:

Hogyan lehet kiirtani a vakondot?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 7. 07:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
tacskóval :D
2014. ápr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Miért zavar annyira téged? mert feltúrja a szép udvarod? Én még a macskától is megmentem, nemhogy kiirtsam!
2014. ápr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen most vetettem füvet és felturta telyesen és szerintem senkinek nem tetszene,vagyis legalabb is inkabb az én nevemben beszélek nekem nemtetszik,emigy semmi bajom velük ha nemlenne ez,és nemtudom megbeszélni szépen vele hogy huzzon el :) hehe
2014. ápr. 7. 08:26
 4/12 acelsziv ***** válasza:
82%
a vakondtúrást kicsit megásod és a járatba beledugsz egy sörösüveget szájával kifelé. Ahogy belefúj a szál az üvegbe a zaj elriasztja a vakondot. Riaszd el, de ne irtsd ki.
2014. ápr. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 hollófernyiges ***** válasza:
81%
A vakond védett, darabja 25 000 ft ha megölöd. Inkább riaszd el valahogy, pld. ahogyan az előző javasolta.
2014. ápr. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Irtani nem lehet, védett állat!

Viszont lehet kapni vakondriasztókat, keress rá a google-ban. Beszúrod a földbe, és elvileg odébbáll. Én még nem próbáltam, pedig nekem a veteményesemet turkálja szerteszét.

2014. ápr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Tagadhatatlanul okoz kellemetlenséget, de a talajlakó kártevők (pajorok, lótetű) irtásával nagyobb hasznot hajt.
2014. ápr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tavaly nyáron érdekes megoldást láttam vakondriasztásra. Minden vakondlyukba kutyaürüléket tettek a háziak. Azt mondták hogy még a szüleik és még a dédszüleik is ezt a módszert alkalmazták. A vakond ha megérzi hogy más állat, főleg egy kutya belepiszkít a területére elmegy onnan. Tavaly volt lehetőségem a módszert kipróbálni. Lehet hogy csak a szerencsémen múlott, vagy a mi vakondunk is ismerte az ősi módszert de a szomszéd telke felé vette az irányt és azóta nincs újabb túrásunk.
2014. ápr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 acelsziv ***** válasza:
8: elképzeltem, hogy valahol nincs kutya és át kell menni a szomszédba, hogy "ne haragudj már szomszéd, de nincs véletlenül egy lapát kutyaszarod fölösbe?" :D :D :D
2014. ápr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 emir72 ***** válasza:
2014. ápr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!