Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan küzdjem/oldjam meg?...

Hogyan küzdjem/oldjam meg? (többi lent)

Figyelt kérdés
Mint minden gyerek én is szeretem az állatokat....Mivel lakásban élünk nem kaphatok kutyát.De akárhányszor elmegyek a parkban a hazavezető úton szinte sírva fakadok annyira szeretnék egy kutyát én is :( Persze lovagolni is szívesen járnék,de az nagyon drága a felszerelés miatt.. :/ Esetleg tudtok valamit amitől jobban érzem magam? Tudom,hogy fura kérdés,de jó lenne úgy hazajönni,hogy vár rám valaki.És nem csak az üres lakás csendessége zúgna a fejemben.

2014. ápr. 14. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Fiú vagy lány?
2014. ápr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
13 éves vagyok és lány :)
2014. ápr. 14. 20:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha ennyire szeretnél kutyát, megpróbáhatod meggyőzni a szüleidet. Vannak olyan kutyák amelyeket lakásban kell tartani, hiszen kint nem bírnák a körüléményket. Ilyen például a Cavalier King Charles Spániel. Meg persze még sok-sok más fajta. Itt van még pár: [link]

Vannak olyan kutyák amiket nem lehet kint tartani, ha csak ez az akadálya a kutyának akkor ezt könnyen elmagyarázhatod a szüleidnek. Persze nyilván azt is bizonyítanod kell, hogy naponta legalább 4x leviszed őt majd, suli előtt kora reggel, suli után egyből és még két hosszabb sétát is be kell iktatnod majd játékkal egybekötve. Egy kutya nagy felelősség, de ha igazán szeretnél egyet, akkor nyilván a legtöbb idődet vele is óhajtod tölteni. Sokat kell tanítanod majd, hiszen lakásban tartva elég sok kárt is okozhat, ha nincsenek levezetve az energiái. A kutya felszerelések, és a kutyatápok sem valami olcsóak, ezt is közölnöd kell a szüleiddel, hiszen mivel még gyerek vagy nyilván ők állják az állatorvos költségeitől kezdve az utolsó játékig mindent. Ha fajtatiszta kutyát szeretnél az is 100-120 ezertől kezdődik és a határ a csillagos ég, persze menthetsz is kutyát, rengeteg van a fajtamentőknél, és aranyos kistestű keverékek a menhelyeken. De mindentől függetlenül egy kutya rengeteg törődést, szeretetet és pénzt igényel. És csak akkor vágj bele, ha tényleg mindezt meg tudod adni neki! :)

2014. ápr. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm! Igazából nem a pénz vagy a sétáltatás a probléma,hanem a nyaralás és az,hogy elméletileg unatkozik a lakásban míg nem vagyunk otthon...Ezt én értem is de a nővérem és apukám később megy el mint én...És én végzek a leghamarabb...mindent megoldottam,de nem adják be a derekukat :(
2014. ápr. 14. 22:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak kutya panziók és sok helyre be lehet adni a kutyust, bár véleményem szerint a legjobb magatokkal vinni vagy ismerősre/rokonra bízni, mert az biztos hogy ilyen panziókban nem mindig úgy törődnek a kutyákkal ahogy kéne. Nem egész nyáron vagytok el nyaralni (gondolom), ez legyen a legkisebb gond. :) A legtöbb ember akinek kutyája van az dolgozik vagy suliba jár, senki nem ül otthon a kutyával kivéve ha nyugdíjas az illető. A lakásban tartandó fajták nem annyira nagy mozgásigénnyel rendelkeznek, jóformán végigalusszák amíg suliban vagy. A lényeg hogy a nap többi részében sokat foglalkozz/ foglalkozzatok vele. Nyilván senki sem egész nap a kutyájával van, szerintem az dolgozó embereknél elkerülhetetlen, hogy a kutya ne legyen 5-6 órát egyedül... Ahogy írtad nálatok még jobb is a helyet hiszen a kutyus meg a szokásosnál is kevesebbet lenne egyedül a lakásban, hiszen nem egyszerre indultok és te hamarabb is érsz! Szerintem semmi probléma nincs ezzel, ha mindemellett sokat tudtok foglkozni vele! :)
2014. ápr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
vegyél valami kis rágcsálót. tedd a szobádba. vár rád, és nincs csendben. kutyának meg vegyél egy plüssöt. ez a tökéletes megoldás.
2014. ápr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!