Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Törpe karmosbékával lenne...

Törpe karmosbékával lenne egy-két kérdésem (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy hete vettem egy törpe karmosbékát (nem ő az első). Ahhoz képest, amikor elhoztam a kereskedésből kivilágosodott a bőre jelentős mértékben. Lehet ez a vedlés miatt? Vagy esetleg lehet köze ahhoz, hogy az akvárium aljában feketés-barnás kövek vannak és szinte teljesen beleolvadt a béka az elején (lehet, hogy most oltári nagy hülyeséget mondtam, bocsi :D de mindent eltudok képzelni)


Másik kérdésem:

Mikor kezd el hangot kiadni? Jelenleg egyedül van az akváriumban, de a napokban hozok még egy békát. Mikor fog elkezdeni hangot kiadni?



2014. ápr. 17. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem normál méretű, de albínó békáim vannak. Hangot állítólag majd párzáskor ad, illetve halk pattogó hangjuk az enyémeknek van, de csak közelről hallani.

Mennyire világosodott ki? képet tudsz feltenni? Vedléstől simán lehet szerintem.

2014. ápr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát régebben amikor voltak ilyen békáim szinte egész nap hangoskodtak (ami nagyon hiányzik mert imádtam a hangjukat) de nem láttam őket párzani... Lehet azért nem ad ki még hangot, mert ne mérte még el az ivarérett kort?

A kifehéredés meg a vedléstől volt! :) Most tisztítottam ki az akváriumot, és a tiszta vízben már szinte le is dobta a felét, alatta meg a szokásos színe van :) Úgyhogy megnyugodtam :)

2014. ápr. 17. 12:46
 3/4 A kérdező kommentje:
A normál méretű egyébként mekkora kb?
2014. ápr. 17. 12:50
 4/4 anonim ***** válasza:
10 cm kb, nekem 3 van. Lehet, hogy azért nem ad ki hangot, mert fiatal, vagy mert egyedül van.
2014. ápr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!