Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nem kéne tanítani a felelős...

Nem kéne tanítani a felelős állattartást az iskolákban?

Figyelt kérdés

Tudom, hiú remény...Vagy sokkterápia észhez térítené a sok felelőtlen szaporítót? Sokkterápia: elvinni-szembesíteni őket állatmenhelyekre, hogy lássák milyen katasztrofális a helyzet "macskaügyben" is, mennyi megnyomorított, árva kiscica végzi csúnya módon. Dolgoztam menhelyen, és pont ezért is tartom félelmetesnek ezt a fajta felelőtlenséget.

Vagy ezek nem látják a neten a sok szőrnyű képet? Nem olvasnak cikkeket? Túlszaporodott házi macskák tizedelik a védett madarakat...

Egy ismerősöm volt-másban is felelőtlen, pazarló, aki szaporította a cicákat, mert cukik, utána persze mindig szétosztogatta idegeneknek a cicákat, volt, hogy kiderült, állatkínzókhoz kerültek a kicsik. Mire jó ez? Nem tudom megérteni, de komolyan.



2014. ápr. 22. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
nem
2014. ápr. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gondolom te is azok közül vagy, akik itt szórakozásból tesznek fel "jönnek a kicicák, vemhes a cicám-mit tegyek" kérdéseket...
2014. ápr. 22. 09:37
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Dehogynem kellene. Aki szerint nem, az buta és tudatlan (lásd feljebb...).
2014. ápr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Ja és valamiféle pszichológiai meg IQ felméréshez kötném az állattartást.
2014. ápr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Nem, nem kéne.

Akit pl. egyáltalán nem érdekelnek az állatok, az ugyan miért tanuljon ilyesmit? Nem kötelező mindenkinek állatimádónak lennie.

Ennyi erővel tanítani kéne a gyereknevelést, a főzést, az esőerdők gondozását, az atomenergia biztonságos alkalmazását, a cápákkal szembeni helyes viselkedést, ja, és hogy a Holdon nem szabad szemetelni.

2014. ápr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Miért, felvilágosító óra is van az iskolákban (normálisabb helyeken), mégis rengeteg ember járkál abortuszra és teszi fel sorra a "Terhes vagyok?" kezdetű kérdéseket. Az oktatás nem old meg semmit, idióták mindig voltak, vannak és lesznek.
2014. ápr. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Látom, itt járt a lepontozóművész. -.-
2014. ápr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Az utolsónak is igaza van...valamilyen szempontból.


Én mindenkit felpontoztam, szerintem ezt a szekciót is ellepték a "trollok", akik állandó jelleggel tesznek fel kiscicámbetegszopizikmittegyek" kérdéseket, nem hiába vannak normális, józan válaszok is lepontozva.

2014. ápr. 25. 04:21
 9/10 A kérdező kommentje:

5. válaszoló


" a cápákkal szembeni helyes viselkedést, ja, és hogy a Holdon nem szabad szemetelni."

Azért remélem érzed a az állatvédelem és az általad felsorolt dolgok közötti különbséget...ha nem, akkor nem értem miért írtál ide, vagy egyáltalán miért nézed az állatos kérdéseket. Demagóg.

2014. ápr. 25. 04:23
 10/10 anonim ***** válasza:

De kéne tanítani, bár szerintem is kicsit felesleges. Mégpedig azért, mert ha a gyerek látja a képeket, elkezd gondolkozni, hogy júj szegény állatok,stb. Hazamegy, elmondja a szüleinek, de lehet, hogy a szülei leordítják, hogy ugyanmár, ezek csak állatok, kit érdekelnek, vagy ha szaporító a szülő,akkor azzal jönnek, hogy ez a munkája, szóval én nem látom sok értelmét annak, hogy megmutatják a gyerekeknek, mert az egy pár órás kisfilm /látogatás, de ha hazamegy, a megszokott körülményekbe, akkor hiába bármiféle próbálkozás, ha otthon mást lát/hall. Szerintem az lenne a legegyszerűbb, ha minden egyes emberrel tudatosítanák ezt a problémát, úgy, hogy igenis éreznek az állatok, bár erre nincs semmi esély sajna.

Valamelyik válaszoló írta, hogy nem minden ember szeretheti az állatokat. Nos, igen, ez így van. Én sem szeretem például a hangyákat, de attól, hogy van olyan állat/élőlény amit nem szeretünk, még nem jogosít fel arra, hogy bántalmazzuk. El lehet éldegélni egymás mellett, én soha nem túrok fel egy hangyabolyt, vagy öntöm le forró vízzel, hogy ártsak nekik. Élőlények. Amíg bennem nem okoznak kárt, én sem ártok nekik. És ezt kéne megtaníttatni azokkal, akik nem szeretik a macskákat, kutyákat, stb.

2014. ápr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!