Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem lőnek bele?

Miért nem lőnek bele?

Figyelt kérdés

[link]


A cikk lényege, hogy egy felfúvódott bálnatetem felrobbanásától tartanak a környékbeliek. Nem lenne egyszerűbb fél órára kiüríteni a környéket és egy nagyobb kaliberű fegyverrel a tetembe lőni? Így kontrollált körülmények között robbanna fel, nem akkor, amikor turistákkal van teli a part.


2014. ápr. 30. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Ha belelőnek, elmúlik a látványosság. Így a turisták jönnek, csak jönnek bámészkodni. Csupán csak üzleti megfontolás.
2014. ápr. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kissé túlzásba estek megint az emberek. Ez nem egy atombomba, magától nem fog felrobbanni. A hullában folyamatosan gyűlnek a gázok, főleg a metán, előbb utóbb meg fog repedni a test, és a belső megnövekedett nyomás miatt nagy erővel ki fogja a belső szerveket "lőni", max pár méterre, és borzasztóan büdös lesz. A környékbelieknek maximum a bűztől kell tartaniuk, ami ha ottmarad a tetem, akkor elég hosszú ideig fog tartani.


A metán viszont ég, ha meggyújtják, ezért szerintem nem tanácsos rá lövöldözni, hacsak nincs meg a kellő távolság. Inkább valahogy fizikailag kellene "kiszúrni", de azt is csak távolról, mert nem hiszem, hogy bárki is belekben akarna fürödni.


Ez meg amúgy egy kis város, biztos jól profitálnak a turistákból, akik mennek hullát nézni..


Inkább nem a robbantgatással kellene itt foglalkozni, hanem arra megoldást találni, hogy mi legyen a tetemmel, mit lehet vele csinálni, hogy ne rohadjon ott hetekig, hónapokig. Az meg, hogy a kanadai hatóságok ezt rábízzák a kisváros lakóira, igazán "kedves" dolog.

2014. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor nyílpuska :)
2014. ápr. 30. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!