Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért kell szinte állatkínzóna...

Miért kell szinte állatkínzónak kikiáltani, azt aki nem prémium tápokkal eteti a kutyát, macskát, vadászgörényt?

Figyelt kérdés
A 70-100 ezres fizetésekből ez nem megy a legtöbb embernek, nyilván szeretne ő is minőségibb ételt adni az állatának, de a lehetőségekhez kell mérni.. Ha az illető még saját magának is csak silány ételt tud megvenni, akkor hogy várhatjátok el az ilyesmit? Tudom, erre sok olyan válasz szokott lenni, hogy minek állatot vállalni, ha nem tudod eltartani? Nos eltartani el tudom, soha egy napot sem éhezik, mindig tele a pocakja, járunk állatorvoshoz, egészséges, vidám, sokat törődök vele, megkap minden szeretetet. Csak éppen "noname" Aldis tápot és konzervet kap. Szerintem az állattartás öröme nem csak közép-felsőosztályt illeti meg.
2014. máj. 2. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi...Az Aldis jó táp :)) Még akkor is, ha ezen az oldalon vörös posztó. Itt általában egy egyenszöveg használatos szinte minden szitura. 1-2 leírja, aztán a többi szajkózza utána.
2014. máj. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne vedd a szívedre. A anyagi lehetőségekhez mérten kell a legjobbat nyújtani a kutyának és kész. Ha ez kevés, akkor kevés, de a szuperprémumon élő kenneldísz kutyának pl. sokkal roszabb élete van, amint a 300 Ft-os tápon élő családi kedvencnek.


Mellegleg az ilyen állatkínzót kiáltók egészen bztosan nem láttak még frissen mentett kutyát, hogy tudják, mi is az az állatkínzás valójában. Tisztára, mint a netes "állatvédők", akik a monitor mögött nagyon okosak, de amikor a kuvaszt kellene levenni a méteres láncról, lehet, hogy elgondolkoznának.

2014. máj. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Na, és mivan akkor, ha az illető meg tudná venni a drága tápot, de a kutyának nem kell?


nem tudom, mi lehet az én kutyám fejében, de elé lehet tenni Orijent, Acanát, stb..nem eszi. Bezzeg ha olcsó coopos, budgetes, tescos kajája van, vígan eszi. Ez miez? :-D


De a kérdésre válaszolva hagyd rájuk, nyilván valahol azt akarják, hogy minden kutya jót egyen, és ezen emberek többsége LEHET, hogy nem tudja milyen az, amikor fillérekre pontosan kell beosztani a fizetést. Ez van. Mindig, mindenhol lesznek ilyenek.

2014. máj. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyémmel az össze kapható "szuperprémium"méregdrága csodatápot végigpróbáltuk.Ehhez képest mindtől,de szó szerint mindegyiktől volt baja,ne tudjátok meg,mennyit költöttünk orvosra,a csodatápok meg vándoroltak kifelé a menhelynek.

Sok nagyokos mondta,hogy a kutyával van baj,ezek a tápok tökéletesek.Ehhez képest most középkategóriást kap,Oké Duo a neve,a világon semmi baja nincs.De sóherebb napokon ette a sarki boltit is,attól sem lett baja.Ezek szerint mégsem a kutya a hibás,ha a kétszáz forintos táptól semmi gond nincs.

Ez az egész egy hülye divathullám ezekkel a "szuperprémium"tápokkal.

A másik hányinger duma,ha nem tenyésztőtől veszel csodakutyát százezrekért(mondjuk azért,mert az egészséges értékítéleted tiltakozik ellene),akkor mindjárt jön a kamu szöveg,hogy akkor eltartani sem fogod tudni.Meg miből viszed dokihoz.Csak azt felejti el a sok gyökér,hogy kitalálták már a biztosítást,havonta piti összegért és így már meg is oldottuk az orvosi költséget.

Én akkor sem adnék ki pénzt kutyáért,ha annyi pénzem lenne,hogy nem látszom ki belőle.

2014. máj. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!