Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik a leginteligessebb...

Melyik a leginteligessebb élőlény a Földön? Azt hallottam, hogy az egér. Igaz?

Figyelt kérdés

#egér #föld #delfin #inteliges
2014. jún. 2. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Egyébként az intelligencia nem abszolút dolog, attól is függ, hogyan méred. Mit nevezel intelligenciának?
2014. jún. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Ha az embereken kívül kérdezed, akkor én a varjakra tippelnék. Képesek eszközt használni, sőt valamilyen szinten még készíteni is. Nagyon gyorsan tanulnak és a logikai képességük is elég kimagasló.
2014. jún. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

valamelyik olvastam,hogy...

Fontos és közismert tény hogy a látszat néha csal.

pl. a földön hogy az emberek a 3

a 2 a delfin

végül az 1 az egerek.

2014. jún. 2. 17:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már az eszközhasználatnál tartunk, akkor pl egyes emberszabásúak is képesek erre, még főtt étel készítésére is meg lehet őket tanítani, arról nem beszélve, hogy a csimpánzokat pl meg lehet tanítani bizonyos fokig a jelbeszédre is, ezáltal tudnak értelmesen kommunikálni az emberekkel is. Ennél magasabb fokú intelligenciáról az állatok körében én még nem hallottam.
2014. jún. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a galaxis útikalauzban olvashattad ami egy sci-fi könyv és azért az egereket írta, mert a földre érkezett 2 db tudós akkor egér formáját vette fel. De ennek semmi alapja.
2014. jún. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Most olvasom csak a nevedet. Most már mindent értek.
2014. jún. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Igen, az egerek. A többieknek pedig olvass egy kicsit a verseidből, hogy ők is megtanulják :)
2014. jún. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
A patkányok is nagyon intelligensek, sőt sokan a csótányokat tartják a legokosabbnak.
2014. jún. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Természetesen az ember. Az is elég egyértelmű, hogy utána az emberszabású majmok következnek, konkrétan csimpánzról és gorilláról tudok, aki képes volt jelbeszédre. Ahogy az előző is írta, ennél magasabb fokú megnyilvánulásáról az intelligenciának nem tudni az állatok között.
2016. ápr. 3. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!