Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állat koponya tisztítása?

Állat koponya tisztítása?

Figyelt kérdés
Találtam egy koponyát, már akkor sem volt igazán koszos, ezért csak megmostam és kiszárítottam. Most teljesen tisztának tűnik, egészen fehéres is. De mégis elég rossz szaga van...mit csináljak még vele, hogy ez elmúljon?

2014. jún. 23. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Én sós vízben szoktam kifőzni a talált csontokat, koponyákat.
2014. jún. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, és mennyi ideig kell főzni? Só mennyi kell bele? Még sosem csináltam ilyet.

Bár nem tudom, hogy egyáltalán meg tudnám-e oldani, mert a szüleim tuti kitesznek az udvarra koponyástul, ha ilyesmibe fogok...szóval esetleg másik megoldás nincs rá?

2014. jún. 23. 11:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Udvaron, bográcsban kell kifőzni. Akkor nem büdösíti be a lakást. Bár én nem vinném be a házba utána sem.


Egy idő után amúgy elmegy a szaga magától is, de az mondjuk egy év kb. :) Nekünk ki vannak szögelve a kapuoszlopra, ott nem zavar senkit, ha büdi.


Ha valóban jó állapotú és szép cucc, akkor érdemes lehet egy állatpreparátorhoz elvinni, igaz, az pénzbe kerül, viszont biztosan szépen, igényesen kikészíti neked.

2014. jún. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!