Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kaphattam veszettséget?

Kaphattam veszettséget?

Figyelt kérdés
A családommal egy nyuszit tartunk, ami pár hónapja került hozzánk. Tenyésztőtől vettük. Tegnap délután megharapott, nem mély a seb, a harapás után vérzett is, de kevés ideig. Fertőtlenítettem betadine-al és bekötöztem. Veszettségnek mennyi az esélye? Előre is köszönöm!
2014. jún. 26. 22:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Hacsak a nyulat nem harapta meg egy veszett állat, akkor gyakorlatilag nulla.

Viszont azért figyeld a sebet, ha fájdalmas lenne, elfertőződne, azonnal menjetek orvoshoz, mert baktériumok bekerülhettek a harapással a sebbe. De ha nem mély, akkor szerintem nem lesz belőle problémád.

2014. jún. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mióta terjeszt veszettséget egy tenyésztett nyúl, amelyik a ketrecén kívül mást még nem is szagolt?

Többre mész egy tetanusz oltással, ami évekig megvéd , ha ilyen harapós a nyulad.

2014. jún. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
szeintem nem lehet veszett legalabb is nagyon kicsi ra az esely de ha esetleg holnapra nem erezned magadat jol feltetlenul menj el orvoshoz. A nyulak koreben ritka a veszettseg foleg ha nem vadnyul es tenyesztotol vetted
2014. jún. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem bántott eddig senkit. Nem hinném h bármi megharapta volna...kicsi korában került ide, itt meg nincs más állat... Akkor nem kaphattam veszettséget ugye?:)
2014. jún. 26. 22:52
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem kaphattal.
2014. jún. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%

Veszett állatot évek óta nem regisztráltak az országban,a vadállatokat is folyamatosan vakcinázzák.

Szóval egy nyúltól,aki életében nem találkozott más állattal az anyján kívül ,0 az esélye,hogy veszettséget kaptál.


Nincsen nyulam,de azt hiszem a szúnyogok nagyon veszélyesek rájuk nézve,az ellen be kell oltatni,a veszettségoltásról fogalmam sincs,szokták e házinyusziknak adni.

2014. jún. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
a nyulakat nem szoktak veszettseg ellen oltani csak szunyog ellen mert ha megcsipi oket akkor belehalhatnak.
2014. jún. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A szúnyog milyen formában veszélyes? Rajta keresztül emberre is? Valamilyen betegség formájában? Vagy csak a csípés?
2014. jún. 26. 23:03
 9/15 anonim válasza:
100%

a nyúlra veszélyes a szúnyogcsípés, pajtás

nem rád

nem, nem került át a szervezetedbe egy mutálódott baktérium, mert a nyulad megcsípte egy szúnyog

2014. jún. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A seb csak akkor fáj ha megnyomom...de ezen kívül semmi nincs vele..az normális, ha akkor fáj?
2014. jún. 26. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!