Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kaphattam veszettséget?

Kaphattam veszettséget?

Figyelt kérdés
A családommal egy nyuszit tartunk, ami pár hónapja került hozzánk. Tenyésztőtől vettük. Tegnap délután megharapott, nem mély a seb, a harapás után vérzett is, de kevés ideig. Fertőtlenítettem betadine-al és bekötöztem. Veszettségnek mennyi az esélye? Előre is köszönöm!
2014. jún. 26. 22:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy seb általában fáj, ha nyomkodják.
2014. jún. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Platypus ***** válasza:
100%

A seb elfertőződhet, tetanuszt kaphatsz tőle, szóval vigyázni kell vele, de pont a veszettségtől nem kell félni. Ahhoz az kéne, hogy berepüljön a szobába egy veszett vadállat és előbb megharapja a nyuladat.


Ha meg a szúnyogcsípés jelentette veszélyről még nem is hallottál, akkor érdemes lenne sürgősen állatorvoshoz vinned és beoltatni Myxo ellen. Csúnya szúnyoginváziót jósolnak, és nálunk elég gyakori betegség. Rád nem veszélyes, de ha a nyulad elkapja akkor nagy eséllyel belehal, ha pedig mégis túléli egy életre megcsúnyul.

2014. jún. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? Mert elég hiányos a biológia tudásod.


A veszett állat hamar elpusztul, és nagyon-nagyon beteg. Ez látszik is rajta a bevezető tünetek után.


Egy egészséges nyúltól nem kaphatsz veszettséget, mivel nem veszett a nyúl.


A veszettséget vírus terjeszti, nem lappang az állatokban sunyi módon. Amelyik veszett lesz, az el is pusztul.

2014. jún. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A myxomatózisnak meg sürgősen olvass utána, és oltasd be a nyuszit, hogy ne legyen beteg!


(a nyúlra veszélyes, nem rád)

2014. jún. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Veszettséget konkrétan pár napja igazoltak rókán Kecskemét környékén.Ősz óta folyamatosan találnak,ez kb.a tizenhetedik november óta.Épp most írta a megyei újság,hogy a zárlatot ismét meghosszabbították 90 nappal az újabb veszettségi eset miatt.
2014. jún. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!