Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehet háziállatként tartani...

K200 kérdése:

Lehet háziállatként tartani majmot?

Figyelt kérdés
Legálisan persze.

2014. júl. 23. 13:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kisméretűt majomra gondoltam. Csak komoly válaszokat kérek !
2014. júl. 23. 13:20
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Lehet, de nem ajánlott.
2014. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:
68%
8/1999. (VIII. 13.) KöM-FVM-NKÖM-BM együttes rendelet
2014. júl. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Ezt már leírtam egy másik kérdésnél is:

Ismerek valakit, akinek volt majma 20 évvel ezelőtt (nem Magyarországon). Az ő elmondása alapján te sem akarnál egyet otthonra. Semmi nincs biztonságban, mert mindent tönkretesz, és mindent el is ér, vagy felmászik rá. Egy századmásodpercre sem hagyhatod egyedül, gyakorlatilag 24 órás meló, és nem a könnyebbik fajtából. Egyfolytában foglalkoztatni kell, de nevelni nem úgy tudod, mint egy gyereket, hogy nem szabad, és szót fogad. Kicsit olyan, mint egy kétéves, akinek az ereje a tiéddel vetekszik, csak a majmot még a járókába sem teheted be, ha öt percre elmennél pisilni. Ráadásul hangos is, sőt, akár harap, karmol is, a betegségekről nem is beszélve. A lakást úgy hat perc alatt teszi tönkre, szóval egyáltalán nem éri meg az az élmény, hogy a falusi kocsmában viríts vele.

2014. júl. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Elmeletileg lehet, gyakorlatilag nem.
2014. júl. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Ha kialakítasz neki egy megfelelő helyiséget, ahol szabadon "garázdálkodhat" mindenféle kártevés nélkül... nem látom akadályát.
2014. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak azért kérdeztem mert láttam egy videót ( http://www.youtube.com/watch?v=cWS0qmWj9u4#t=30 ) és a benne szereplő majom elég nyugodt volt, ezért gondoltam hogy egy ilyen majommal még én is elbírnék.
2014. júl. 23. 14:48
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, cuki, mert még bébi, és mert épp most kelt fel. Nézz meg több videót is, és olvass utána.


Gondolj bele olyanokba, hogy az állatorvosotok, ahová a kutyádat hordod, leginkább kutyában, macskában, tehénben, birkában jó (attól függ, merre laksz), én falun, de a törpenyulamat három várossal arrébb hordom, mert ott ért hozzá a doki. A majmodnak, ha valami baja lesz, az állatorvos legfeljebb csodálkozva körbejárja, ha gáz van, kereshetsz majd olyan dokit, aki ellátja, és persze borsos áron. Ráadásul a betegségveszély igen nagy, nem csak te kaphatsz el tőle mindenfélét, de sajnos ő is tőletek.


A majom sosem lesz szobatiszta, pelenkázhatod élete(d) végéig. Azért az nem túl buli, akinek már volt kisgyermeke, tudja, hogy jó, jó, de örülsz, mikor végre nem része a mindennapoknak a pelenka.


Tartási engedélyt is kell szerezned. Egy egy hosszú jogi procedúra, terepszemlével, esetlegesen a szomszédok beleegyezését kérve.

2014. júl. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Egyébként Bengáli tigrist is lehet otthon tartani.
2014. júl. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket.
2014. júl. 25. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!