Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hány éves lehet a vadászgörényem?

Hány éves lehet a vadászgörényem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tavaly nyáron örökbe fogadtam egy görényt.A lány akitől kaptam nem tudta megmontani hogy hány éves csak azt monta h lány. Aztán felvettem vele a kapcsolatot és azt monta h 2005-ben született és 9 éves.Nem tudom milyen egy öreg görény de ez nem tünik öregnek.:) Nagyon sokat játszik, szaladgál..nagyon aktív göri és nem tünik 9 évesnek.:) elöre is köszi a válaszokat.:) 18/l

2014. júl. 24. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem alszik sokat, valószínűleg nem olyan idős.

"A szakértők a két hosszú, felső szemfog állapotából tudják megállapítani a görények korát: az egy év alatti görénynek világos, egységesen fehér szemfogai vannak. Egy 1,5 és 2,5 év közötti állatnál látni lehet, hogy szemfogak vége kicsit kezd elsárgulni, és gyakran áttetszővé válik. 3-4 év között az áttetszőség kezd egyre erőteljesebb lenni és átterjedni az egész fogra. A hatodik életévre a fogak határozottan besárgulhatnak egészen az ínyig, és néhány alsó, kisebb foga hiányozhat is. Ha megteheted, hasonlítsd össze a görényed fogait egy másik görény fogaival (akinek tisztában vagy a korával) és látni fogod a különbséget."

Ezt találtam, de állatorvosnak kéne látnia, ha ért hozzá, biztosabban megmondja a korát. 9 évesen azért szép kort megélt, valószínűleg feltűnne, ha idősödő görénnyel van dolgod (bár ha első görény, akkor megtévesztő lehet az aktivitása, de egy év alatt csak kiismerted).


Ilyen korban (még ha nem is ennyire idős) azért már jelentkeznek az időskori betegségek, érdemes egy görényekhez értő állatorvossal alaposabban konzultálni. Talán kiderül a kora is.

2014. júl. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!:) meg fogom nézni a fogait..és igen első görényem.:)
2014. júl. 26. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!