Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik a legigényesseb a Hal,...

Melyik a legigényesseb a Hal, Pók, vagy skorpió?

Figyelt kérdés
Ezek közül szeretnék tartani valamelyiket! Valami ötletek, ajánlatok, tapasztalatok az ilyesmive?
2014. júl. 27. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Mit értesz az "igényes" alatt? Én a pókra szavazok, főleg, mert azt tartok:) A skorpióval az a baj, hogy nálunk csak engedéllyel tartható, így a beszerzése nem a leg könnyebb. (tudom, hülye törvény, de ez van)
2014. júl. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

Hogy a halakról is legyen szó, olyan meg nincs, hogy hal tartás.


Ahogy a másik kettőnél csak magát az állatot tartod, (hőmérséklet, páratartalom, kaja...)

addig a halaknál ez nem működik.

A legigénytelenebbnél se.

Ott egy komplett élő akváriumot tartasz fenn, sajátos mikroflórával, ami hogy ha egészségesen működik, akkor halat is tehetsz bele.

Szóval picit bonyolultabb.

És erre jön rá, ha "igényesebb" a hal, tehát lágyítani kell neki a vizet, állítgatni a pH-t, stb...

2014. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Pókot még csak az állatkereskedésben láttam, skorpiót leginkább csak képen. Halam viszont van.


Nem tudom miért kellett az előzőt lepontozni, tényleg inkább vizet tart az ember, mint halat. Ha az akvárium vize egészséges, a halak is egészségesek.

Szerintem két nagy buktatója van a dolognak:

1. A bolti eladókra nem szabad hallgatni. A legtöbbjük sajnos totál tájékozatlan vagy annyira profitorientált, hogy magasról tesz a jószágok egészségére és az anyját is eladná neked. Az a legjobb, ha magadtól tájékozódsz és használod a józan eszedet. Vannak remek kis weblapok, amiket érdemes használni pl. [link] és az akvarista.hu ingyenes regisztráció fejében ingyenesen letölthető könyvei, illetve a halakról magukról pl. diszhal.info [link] vagy ha tudsz angolul: [link] Boltban olyanokról nem esik szó, hogy halak nélkül illik "bejártani" az akváriumot, meg hogy a szűrő a benne hosszú hetek alatt kialakuló baktériumkultúra nélkül lószart sem ér, de néha a halaik igényeivel sincsenek tisztában. Persze vannak kivételek, de sajnos nem ez a jellemző, szóval jobban jársz, ha mindennek alaposan utánajársz magad.

2. A szettek általában vér gagyik (kevés a fény, rossz a szűrő teljesítménye). Drágább, de hosszú távon kifizetődőbb magadnak összeszedni a technikát.

Szóval ha sikeresen beüzemelted az akváriumot, valami ammóniaforrás (halkaja, ipari ammónia) hozzáadásával bejárattad a szűrőt, ügyesen összeválogattad a növényeidet és halaidat (garnéláidat, csigáidat), akkor

- napi szinten etetni kell őket és ellenőrizni a létszámot/egészséget, az esetleges lerohadt leveleket kiszedni

- heti szinten 20-30%-os részleges vízcserét kell csinálni és érdemes rámérni ammónia-, nitrit-, nitrátszintre. Mivel kezdőknek saját pH-hoz, keménységhez illik halat választani, így ezeknek az értékei általában másodlagosak.

Szóval, ha sikerül jól kezdened az akvarisztikát, ez egy tök jó hobbi és nem egy atomfizika fenntartani egy édesvízi akváriumot. Ha rosszul kezdesz és egy 30 literes akvába szar szűréssel összerámolsz néhány márványsügért aranyhalakkal és olyan cuki tapadós algaevőkkel, akkor súlyos gondjaid lesznek.

2014. júl. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!