Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Buta kérdés, de a tyúkól büdös?

Buta kérdés, de a tyúkól büdös?

Figyelt kérdés
Már ha rendszeresen elvileg takarítva van, és nem sok tyúk van benne?
2014. júl. 31. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem egy lakás kellemes illata jellemző rá. Egyszerűen állatszaga van még tisztán is.
2014. júl. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Egy kicsit megijedtem,mert a szomszéd tyúkólat épít. Nagyon jóban vagyunk velük, viszont azt sem szeretném, ha nyáron állandóan büdös lenne!

2014. júl. 31. 14:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én városban lakom de egyszer kétszer voltam falun rokonoknál ismerősöknél akiknek volt és nem volt büdi volt egy szag de nekem az tetszett :$ meg szeretem a tyúkok illatát meg olyan jó őket ölelgetni aranyosak :)
2014. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetne rámondani hogy büdös. Tyúk meg szalmaszagú.

Bár kinek mi a büdös. Máshoz van szokva egy olyan ember orra aki állatok között nőtt fel, meg máshoz egy panellakóé.

2014. júl. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk olyan volt, amibe be voltak zárva éjszakára és fából volt, tehát nem ketrec és nem is szellőzött annyira (akkoriban olyanok voltak mindenkinek) és persze rendszeresen takarítani, lapátolni is kellett, hiszen oda is pottyantottak elég gyakran. Nem volt kellemes illat ha behajoltál, sőt eleve az ürülék (még ha egy kevés marad ott, de elvileg tisztának tűnik, akkor is), miatt nehezebben kapni levegőt és rossz a szag is, de már akkor is alig érezni, ha felállsz és egy pár lépésre állsz az óltól. Nekünk a diófa mellett volt a tyúkól, persze volt kerítés is, de ott volt a sok dió és gyakran ott törtük meg és ettük szedés közben. Semmi szag nem volt soha, se legyek, semmi. Tehát szerintem nem kell aggódnod, ennek tényleg semmi szaga nincs már pár lépésnyire sem, kivéve persze ha nem takarítják és több centis piszokban vannak már szegény állatok.

Több szomszédnak is volt már tyúkja, és több olyan kertben is jártam, ahol egy kis elkerített részen voltak tyúkok is óllal, de másoknál sem éreztem semmi büdöset, csak a közvetlen közelben volt egy bizonyos nem túl kellemes szag, de amúgy semmi. Sőt, egyes helyeken disznót is tartanak és ha rendesen van takarítva, akkor pár méterre már nincs semmi szag.

Szerintem hamarabb zavarhatna az, hogy ha esetleg kakas is van, akkor hajnalban kezd kukorékolni, meg a tyúkok is adnak ki hangokat néha és az mondjuk nyáron, nyitott ablaknál zavaró lehet, ha folyamatosan azt hallja az ember. Nem idegesítőek egyébként, én is sok időt töltöttem kint és hallottam őket, de nem is az ablak alatt voltak, hanem a kert végében. Szóval nem tudom milyen közel lesz hozzátok, de szerintem ha kissé távolabb vannak, akkor észre sem fogod venni. Ha pedig büdös, akkor beszélj a többi szomszéddal és együtt szóljatok, hogy takarítsa többször vagy nyomtatsz egy levelet neki és bedobod a postaládába, vagy egyszerűen megmondod személyesen, hogy szerinte büdös és bemegy hozzátok a szag a lakásba. De szerintem nem fog. Egyik szomszédunknak kicsi kertje van és így a tyúkok ott vannak az ablak mellett, de sosem éreztem náluk sem büdöset, amikor ott voltam nyitott ablaknál, még süteménnyel is kínáltak és az ablaknál ültem, de nem volt semmi kellemetlen szag. Úgyhogy nekem jó tapasztalataim vannak. :DD

2014. aug. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!