Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A Zempléni hegységben, főként...

A Zempléni hegységben, főként a Nagy Milicben, a Kis Milicben és ezek környékén milyen állatokkal kapcsolatos érdekes vagy kevésbé érdekes élményeitek voltak?

Figyelt kérdés

#Nagy Milic #Kis Milic #Zemplén állatvilága #Zempléni kirándulás.
2014. aug. 18. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Én itt lakom, a Zemplénben, pontosabban Füzéren. Rendszeresen járom az erdőket, annak idején is jártam már gyermekkoromtól kezdve. Akkoriban gombát szedtünk, gyógynövényeket gyűjtöttünk. Gyakran találkoztam akkoriban szarvassal is, mostanra már szarvassal ritkán találkozom. Őzek azok laknak itt is, volt hogy lejönnek a falu határába is, a nagy mezők szélére, ott legelésznek, sőt sajnos a vetésbe is bele-bele mennek. A vaddisznókkal vannak rossz és jó élményeim is. A jók közé tartozik hogy tavalyi évben az erdőben megláthattam egy kocát malacaival, aranyosan követték anyjukat. Ezt ezidáig nem láttam hiszen rejtőzködnek eléggé. A rossz az az hogy sajnos az udvaromba is jöttek már be, a kerítést bontották meg nálam és szétnéztek egy éjszaka. Ennivaló után kutattak de kevés sikerrel jártak. Ennyi élményem van. Vannak vadak itt mindenhol, a medve is át-átjön a határon, így éjszaka nem nagyon járnak ki a hegyekre. Szép vidéken lakom, szeretek itt lakni.
2014. aug. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Malomkőbányánál voltunk kirándulni, szarvasbogarat, orrszarvú bogarat, nünükét, ganajtúrót, foltos szalamandrát gyönyörű lepkéket: fecskefarkút, tarkát - elrepülőst, teljesen fekete megdermedőst is láttunk. Én nagyon szeretem a bogarakat is, mindig kiszúrom őket, érdemes nyitott szemmel járni és ezekre is odafigyelni, mert némelyik nagyon szép! /bár ez ugye relatív :) /
2014. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Füzér tényleg szép környék. Csak kétszer voltam, de nagyon bele szerettem, ezért tervezem azt, hogy még fogok menni. A Nagy Milicben is kétszer voltam, illetve egyik alkalommal a Kis Milic felé is elmentem, de szégyen, vagy nem szégyen , viszonylag hamar vissza fordultam, mert valami vad kifigyelhett és bàrmerre mentem is, nem elfelé,hanem felém ment. Nem láttam azt, hogy mi, mert takarták a fák. Inkább vissza fordultam, mert egyedül voltam és a fejem is fájt . Nem sokkal utána pedig valami dübörögve szaladt, de közben meg megállt. Mondjuk nem láttam, mert takarásban volt. Mèg viszonylag messze lehetett tőlem, de kiáltottam néhányat s megszűnt a dübörgès. Hatalmas dübörgès volt, ahogyan futott. Olyat én eddig még nem hallottam.
2014. aug. 21. 21:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez milyen hónapban volt? Az unokatesómék erdő szélénél laknak és amikor bőgnek a szarvasok, sokszor bemennek a kertjükbe is. Olyankor nem mernek kimenni. Volt, hogy a férjét visszakergette a szarvasbika a házba... Ha szeptember - október körül történt ez veled, lehet, hogy egy "megbolondult" szarvasbika volt.
2014. aug. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez idén volt, augusztus 17 én vasárnap és körülbelül 16:30 kor. Válasz egy másik kommentre: A bogarakat én is nagyon szeretem.
2014. aug. 22. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!