Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megeszi a virágainkat a...

Megeszi a virágainkat a meztelen csiga. Állatkínzás lesózni őket?

Figyelt kérdés

Én sajnálom megölni őket.

Barátnőm pedig lesózza.

Szerinte puhap*cs vagyok.


26F


2014. aug. 19. 17:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Igen.
2014. aug. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
70%
Jogilag vagy etikailag?
2014. aug. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
34%

Akkor is sajnálnád, ha a megélhetésedet nyújtó káposztát, karfiolt, stb. enné meg? Merthogy ahol nem virágok vannak, ott ezeket eszik (vagyis ennék, ha hagynánk).

Remélem, egy szúnyogot nem csaptál még le soha életedben, mert ha igen, a saját elveid szerint egy gonosz állatkínzó vagy.

Amellett meg igen, puhap*cs vagy.

2014. aug. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

De a csiga szenved vagy fél óráig.


Jogilag nyilván nem állatkínzás szerintem, mert nem gerinces.

2014. aug. 19. 17:51
 5/20 anonim válasza:
95%
A Btk. a gerinces állatokra vonatkozik. Viszont sztem nyilván van hatásosabb védelem is, mint a sózás, ami aránytalan szenvedést okoz egy másik lénynek. Nem vagy puhap@cs!
2014. aug. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
A só nem öli meg őket (szerintem), legfeljebb kellemetlenséget okoz és a barátnőd nem ugyanazt sózogatja (miközben vinnyog szegény csiga).
2014. aug. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Igen,ez állatkínzás!
2014. aug. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
49%
A csiga nem szenved fél óráig, csak tíz percig. Egyébként én csak három állatot vagyok hajlandó megölni: légy, szúnyog, meztelen csiga. A meztelen csiga ártalmas a növényeknek, nekünk is elég sok problémánk van velük mostanában a kertben, megeszik a termést, az már csak plusz, hogy undorítóak is. A parazitanövéyeket is megölöd, szerintem ez ugyanabba a kategóriába tartozik. Ami káros más növénynek/állatnak, azt ki lehet irtani. Én is sózom őket, pedig tényleg, még az idegesítő éjjeli lepkéket is inkább megmentem, minthogy le legyen csapva. De a meztelen csiga egyszerűen káros, úgyhogy ki kell irtani.
2014. aug. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Megöli őket a só. Másnapra ott volt a kiszáradt tetem.
2014. aug. 19. 18:13
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
Kívánom a meztelencsiga-imádóknak, hogy az ő kertjüket is árassza el, utána jöjjenek majd ide tanácsért, hogy "van 200 meztelen csigám, a kertünkben már mindent megettek, feltehetem őket az almafára, hogy ne haljanak éhen szegények?"
2014. aug. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!