Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi váltja ki a skorpióból azt...

Mi váltja ki a skorpióból azt hogy saját fullánkjával halálra szúrja magát?

Figyelt kérdés
valahol olvastam ilyet, valami miatt megkergül és ilyet tesz
2014. aug. 20. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

idézet:


"Hogy a skorpió öngyilkosságot követne el, ha halálos veszedelembe kerül, vagy ha tűzgyűrűben menthetetlenül élete végét érzi, az olyan mese, mely már régi időkben kelt; de csak annyi igaz belőle, hogy a szegény állatka kétségbeejtő helyzetében kiutat keresvén, idegesen ide-oda futkos és bizony fulánkjával a feje fölött bökdös, bár ilyen módon magában nem tesz kárt. Nem az öngyilkos elszántsága vezeti ebben, ami magasabb lelki tehetségek és előzetes megfontolás érvényesülését tételezné fel, hanem a menekülés nyugtalan törekvése teszi élénken kapkodóvá a bajba jutott skorpiót. Az ember szellemi fejlettsége megengedi a halál szándékos keresését, de az ízeltlábúak nagyon távol állnak még e fejlettségi fokozattól.


Kísérletekből tudjuk, hogy a skorpió saját mérgének rossz hatását megérzi; tévedés volna tehát azt hinni, hogy teljesen immunis e tekintetben; mindamellett öngyilkosságra mégsem gondolhat.


Régebben én magam is kísérleteztem skorpiókkal és pedig Tóth Béla barátom társaságában, aki ezután érdekes cikkekben beszámolt az elért eredményekről. Leírta a tűzgyűrűvel körülfogott s a perzselő hősugaraktól felizgatott kis állat kétségbeesett mozdulatait, melyek néha azt a látszatot keltették, mintha az áldozat saját hátába akarta volna döfni hegyes fulánkját; ez azonban csak látszat volt. A skorpió hátpajzsa sokkal keményebb, semhogy ezt ő maga átszúrhatná."


[link]

2014. aug. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Valami miatt megkergul
2014. aug. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%

1. esetben, ha sarokba szorítják.

2. eset (erről pont pár hete olvastam) ha alkoholt cseppentesz rá

2014. aug. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az alkoholos verziót olvastam valahol. Kétségbe esett álatok szerintem mind hasonlóan cselekednének, csak pl a jegesmedve nefogja mágát fenéken harapni
2014. aug. 20. 21:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Valamilyen parazitára tippelek, ugyan skorpió esetében még nem hallottam ilyet, de más rovaroknál pl. sáska és csigáknál is van ilyen parazita, ami öngyilkos viselkedésre programozza a gazdáját.
2014. aug. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!