Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kakast viszik vágóhidra hol...

Kakast viszik vágóhidra hol vágják le?

Figyelt kérdés
A kakas sorsa mi lesz háznál vagy hol vágják öket ? Ahol én dolgozok az is vágóhid ott nincs se pulyka se kakas csak csirkét vágnak. A Kakas sorsa mi lesz ? álateledelt vagy mit csinálnak belöle ? Tudom pörköltnek levesnek jó mert kemény a húsa sok fözést igényel rántani nemjó.
2014. okt. 12. 14:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

szia!


A kakasokat már napos korukban elektromos sokkal elpusztítják, mivel nem hoz hasznot. (nem tojik tojást).

Futószalagon mennek a csibék, és válogatják őket. Csak a tojókat hagyják életben.

2014. okt. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Dehogy vágják napos korukba le öket és azt kérdeztem ugyanott vágják ahol a csirkéket vagy hol ? Van idösebb kakas is aba van igazad hogy semmi haszon nincs belöle kemény a húsa nekem se kell és idegesit nagyon a kakas kúkorékolása is.
2014. okt. 18. 15:05
 3/20 A kérdező kommentje:
A csibék bizony fútoszalagon mennek de ne kavarj amit meghagynak tojni az nemkerül vágó hidra ezt énis tudom annak is mikor kiöregszik a tojásból olyan lesz mint a kakas hús kemény lesz a húsa
2014. okt. 18. 15:07
 4/20 anonim ***** válasza:
youtube-on van videó róla, válogatják őket futószalagon, Amelyik kakas, azonnal rázatják árammal. Láttam.
2014. okt. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
belinkelnéd nekem ? Ahol én vagyok baromfiüzembe oda csak csirkék jönnek és midet feldolgozzák szerintem
2014. okt. 19. 17:10
 6/20 anonim ***** válasza:

A kakast és a tyúkot csibeként külön szedik, mert a kakasok gyorsabban nőnek. De ugyan úgy levágják őket, és annyi idősen még úgysem mondod meg, hogy kakas a csibe. (illetve meg lehet, a kloálka alapján.)

A tojó fajtáknál nem tudom mi a helyzet. Háznál ezeknek a kakasait is csirkeként levágják és megeszik. Majd felnőtt korában keményszik meg a húsa.

2014. okt. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Bizony akik nálunk a zsigeresek azok árammal rázatják meg a csirkéket meg asszem vizbe ér a fejük az a kábitás. Nemtudom mert mi nem mehetünk a zsigeresekhöz át az másik müszak oda senkit se osztanak be meg a ruha miatt sincs oda átmenetel tilos
2014. okt. 19. 17:13
 8/20 A kérdező kommentje:
Nálunk senki nemszed külön semmit kizárolag csirkéket vágunk. Mert kérdeztem pulyká nemszoktak ? Mondták nem mert ahoz erösebb gépezet kell a súly véget. kakas sincs nálunk mindent raknak a vágoszalagra és felnöt csirkék vannak
2014. okt. 19. 17:19
 9/20 A kérdező kommentje:
Kérdésemre még mindig nemkaptam választ hol vágják a kakasokat ? Felnötre gondolok
2014. okt. 19. 17:25
 10/20 anonim ***** válasza:

De valahonnan csak jön a csirke, nem? Ahol keltik, nevelik, ott szedik külön. Hozzátok már levágható állapotban érkeznek, 6-8 hetesen. Egyébként a csirke a fiatal baromfi, mindegy, hogy kakas vagy tyúk.

Minden állatot árammal kábítanak be, még a tehenet is. Aztán torokra mennek.

2014. okt. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!