Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért vesztek úgy állatot,...

Miért vesztek úgy állatot, hogy semmit sem tudtok róla?

Figyelt kérdés

Engem baromira kiakaszt ez. Nem arról van szó, hogy ha valami extra baja van, azt nem ismeritek. (Mondjuk azt se értem, miért nem a dokihoz siettek)


DE! Amikor azt látom, hogy most vettem egy ilyen kutyát/gekkót/kígyót/akármit, és azt kéritek, mondjunk el róla mindent, amit tudni lehet. Vagy hogy van egy siklód, és mikor elszürkül, elkékül a szeme, pánikba esel, miközben csak vedleni fog. Vagy pánikba esel, hogy a gekkód pár napig nem eszik. Vagy hogy vitaminhiányosan etetsz, és csodálkozol, hogy dudoros, puha a páncélja, vagy görbe a csontja.


Nem hiszem el, hogy csak engem idegesít, ha az ember úgy vesz bármilyen állatot, hogy jóformán lópokulát se tud róla, aztán sír mindenen :D



2014. okt. 13. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem idegesít, máskülönben kit tájékoztatnék itt, hogy mennyire szánalmasan hülye?
2014. okt. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze, én is itt szoktam majmolni ugyanazt :D de amikor azt látom-olvasom, hogy vett egy nagy mozgásikpgényű, meg nagytestű gyíkot és beteszi egy szar kis terkóba, aztán csodállja, hogy nem eszik meg ilyenek. Sajnálom ezeket az állatokat
2014. okt. 13. 21:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Divatbol.
2014. okt. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert lát valakinél egy olyan állatot és azt gondolja, hogy hú de cuki meg hú de aranyos, és én most nagyon menő leszek egy ilyen állattal.. aztán mikor haza viszi és szembesül azzal, hogy egy állat tartása nem csak abból áll, hogy etetem és cuki, akkor pánik van. Undorító... ezért pártolnám, hogy kössék engedélyhez minden állatnak a tartását...és akkor tényleg csak az jutnak hozzá, aki megfelelő gazdija tudnak lenni, nem pedig csak státuszszimbólumnak használná...
2014. okt. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 piriiiiii ***** válasza:
100%
Nem veszek úgy állatot. Semmit nem veszek úgy.
2014. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3,4: teljesen egyetértek veletek. Komolyan kikészít.


5. Akinek nem inge, ne vegye magára :D de örülök, hogy te nem így teszel :)

2014. okt. 13. 21:44
 7/11 piriiiiii ***** válasza:
100%
A fenébe, pedig szeretem az ingeket. :D
2014. okt. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Pár napja volt egy kérdés egy nyusziról, aki nem evett. Írtuk a gazdájának, hogy gyorsan vigye nyuszis orvoshoz, mert leállt az emésztése (gazdinak fogalma nem volt, hogy mit is jelent a dolog), és ez halálos. Elvitte dokihoz, aki annyit tudott a nyulakról, hogy hosszú a fülük, megállapította, hogy a nyuszi kihűlt (persze, 20 fokban egy egy éves nyúl ki tud hűlni...ja, nem)

Mondtuk a kiscsajnak, hogy ez így nem jó, másik orvos kell. Nem vitte, a nyuszi egyre rosszabbul lett. Kiderült, hogy nem etette megfelelően (szénát csak ritkán kapott, ellenben minden szemetet megetettek vele), emiatt fogproblémái is lettek a nyuszinak, a csodás doki szerint azért, mert rágta a rácsot.

3 napig szenvedett szerencsétlen nyuszi, mire elpusztult.

A másik kedvenc, amikor azzal támadnak vissza, hogy én is voltam kezdő állattartó...persze, de minden állatom előtt hónapokig készülök, magyar és külföldi oldalakon, fórumokon, kiállításokon. Telefont se vesz az ember alapos utánajárás nélkül (persze vannak kivételek), akkor egy állatot miért? A nevelt lányomnak se engedtem egy egeret se, csak azért mert cuki (hüllőink is vannak, a kajának szánt egerekből akart egyet megtartani). Majd amikor hörcsög kellett, megint nemet mondtam, amíg nem tud róluk mindent. Persze inkább lemondott róla, mert utánajárni melós dolog.

2014. okt. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

De addig jó, amíg inkább lemond, minthogy tudatlanul megveszi. Mi 20+ éve tartunk hüllőket, mindenfélét, és a kedvencem az, mikor börzén ott hallom, hogy a TERRÁRIUM ÁRUS mondja egy nőnek, csak hogy eladjon egy 50centis terkót, hogy az egy szakállas agámának élete végéig elég :,D és be volt sérülve, mikor anya beleszólt.


Vagy mikor hallom, hogy anyuka vett egy pici gabonasikit a gyereknek, nézik a szopós egeret és mondja a gyerek, hogy majd a sikink ilyet is fog enni! Erre az anyja rávágja, hogy ilyet biztos nem, majd él tücskön :,D az ilyennek olyan előszeretettel vágnám le valamilyen testrészét...

2014. okt. 14. 12:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Haverom vett egy királysiklót (sinaloae) terrarisztikán, a "tenyésztő" mondta neki, h havonta max egy szopósegeret adjon neki, különben nagyra nő és meghal. Meg, hogy rakjon alá homokot. 2 év alatt a kígyó szinte semmit nem nőtt, de a homok miatt sokszor begyullad a szeme.
2014. okt. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!