Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért olyan igazságtalan az...

Miért olyan igazságtalan az élet hogy egyes csigáknak adtak házat, valamelyiküknek pedig nem? Ők talán rosszabbak voltak és így büntette meg őket a sors hogy fázzanak?

Figyelt kérdés
2014. okt. 20. 02:16
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

De aranyos vagy. :D

Neeem... vannak meztelen csigák és nem-meztelen csigák. Ők egy más fajba tartoznak. :D Ez de aranyos kérdés. :D

2014. okt. 20. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
:DDDD ezen nagyot derültem. Az előző mindent elmondott, amit én is akartam :D
2014. okt. 20. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
A meztelen csigáknak is vót házuk, de a bíróság az elvált nejüknek ítélte.
2014. okt. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A ház nélküliség nem hátrány, ekkorát nem téved az evolúció.

Ez olyan, mint a kígyóknak a végtag nélküliség. Több helyre be tudnak jutni, mert nincsenek kiálló végtagjaik, amit gátolnák ebben.

A csigák a legősibb állatok egyikei, sehol nem voltunk, és nagy valószínűséggel sehol nem leszünk mi emberek, mikor a csigák már bőven voltak, és lesznek is.

Szóval nem kell félteni őket.

A ház nélküliek olyan életet élnek, amiben gátolná őket a ház. Nekik így jó.


Egyébként meg hidegvérűek, átveszik a környezetük hőmérsékletét, ezért egyrészt nem igazán fáznak.


Másrészt, pedig azt érzik, hogy ha túlságosan lehűlnek, ilyenkor vagy melegedniük kell, vagy hibernálódnak, vagy megfagynak...

...de a lényeg az, hogy mivel nincs saját test hőjük, így tökmindegy, van e házuk vagy nincs, úgyse tudják befűteni a házukat.

Szóval a házas csigák pont ugyanúgy lehűlnek, mint a ház nélküliek, nincs különbség.


A különbség a kiszáradásban lenne. A ház megvédi a kiszáradástól.

A meztelen csigát viszont nem kell megvédeni, mert olyan életciklusai vannak, hogy nincs az életében olyan szakasz, és nem olyan helyeken él, hogy kiszáradna.

2014. okt. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jót derültem a kérdésemen, és főképp jót a válaszokon... Történt hogy nagyon elszaporodott nálunk a mezítelen csiga és már sokszor ha esik csapatostól bejárnak a gangra is. Elgondolkoztam a kérdésen, hogy akkor a "házas" csigák ilyenkor hol vannak mert egyet sem látok. Felvetődött bennem a kérdés hogy talán már elvonultak téli álomra a többiek pedig a ház melegét keresik kint a gangon....)Köszönön a válaszokat, az utóbbit különösen mert teljesen új információhoz jutottam amit azelőtt nem is tudtam ezekről az élőlényekről. Mégegyszer köszönöm. :-)
2014. okt. 20. 21:56
 6/6 anonim ***** válasza:
2014. okt. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!