Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Igaz vagy nem? Válaszolnátok...

Igaz vagy nem? Válaszolnátok a kérdésemre?

Figyelt kérdés

Hamarosan jön a karácsony. Szívem legnagyobb vágya egy kiskutya lenne(már jó régóta csak nem mondtam soha) de apám nem engedi. :/

Panelban élünk, két szobás. Van egy felnőtt, de nem öreg macskám.

Az egyik osztálytársam mondott valami olyat, hogy terapeutához vagy mi a jó éghez lehet vinni a macskát meg a kutyát, így akkor nem ölik meg egymást, vagy elfogadják egymást.

Szeretném tudni, hogy ez igaz-e. És ha igen akkor ez mennyibe kerül?

Mondja apám, hogy azért sem lehet kutya mert panelban élünk. Nem nagy kutyára vágyok!

Egyenlőre úgy vagyok, hogy ezen kívül nem vágyok semmire. És ha meg nem találok semmit ami tetszik akkor nem kell kari ajándék. Mert minek ha semmi haszna és egy nap után rá sem nézek?


13L


2014. nov. 2. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell semmilyen terapeuta. Kiskutyának kétszer odacsap a macska és többet oda sem mer menni a kutya. Akkor szedik szét egymást, ha a macska kerül oda késöbb, vagy ha felnőtt kutyát vesztek, ami nem macskával együtt lett tartva.
2014. nov. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Hát, én sajnos voltam az előttem írótól eltérő helyzetben.


Felnőtt macska és kölyökkutya - a kutya nem engedte be a macskát a kertbe, a szomszédhoz hordtuk a kaját évekig, hogy etesse:( + néha a macskát kézben bevittük a házba egy kicsit simogatni... (A macskát a házzal "örököltük", az előző tulaj nem volt hajlandó magával vinni.)


Egyszer találtam egy beteg kölyökmacskát, mit volt mit tenni, hazavittem a már felnőtt kutya mellé, de folyton nagy volt a marakodás, amint kikúráltuk, tovább kellett adni.


Ezután nem próbálkoztam többet...

2014. nov. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Panelba NEM való kutya. Akkor sem, ha sokan tartanak. Csak állandó vita van a szomszédokkal, kánikulában, hóesésben vinni kell sétálni stb.

Laktam panelban, és és sok volt a kutyák miatt a vita.

2014. nov. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor inkább hanyagolom. Nem szeretném az állatok életét veszélyeztetni, várok arra, hogy egyszer legyen egy kertes házunk!

Köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 2. 19:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Kertes házra én is várok, és várhatok életem végéig, de addig azért van 2 kutyám. A kutyáim nem bántják a macskát, pedig senki sem nevelte őket erre. Én arra tanítottam az egyiket, hogy a galambok után szaladjon, de azt nem akarja egyedül, csak ha futok vele együtt.


Az egyik kutyámnak hosszabbak a lábai, 6 kilós és 4 hónapos, de már gyorsabban fut nálam. Tanítom arra, hogy a bicikli mellett fusson, mert azzal jobban le tudom fárasztani. Görkorizni még nem próbáltam vele, de tervezem azt is. Mindenhova viszem a kutyát magammal, bárhova megyek. Nekem jó, mert nem kell egyedül mennem.


A másik kutyám viszont nem szeret sétálni, mert nagyon hamar elfárad, olyan rövidek a lábai. 4 kilós kutya és 3 éves. Őt csak leviszem, pisil vagy kakil, és már húzza vissza a pórázt, hogy nem akar sétálni tovább, inkább feljönne.


Ezeket a kis rövid lábú 2-5 kilós zsebkutyákat nem nehéz lefárasztani. Sétálsz vele 2 háztömböt, aztán hazamész és a kutya kiterül.


Nem ugat egyik kutyám sem, mert kapnak egy pofont ha elkezdik. Nagyon csendesek.


Van olyan ismerősöm, akinek a kutyája folyamatosan ugat, de ő nem szól rá, inkább meg is simogatja, hogy ugasson mégjobban. Meg lehet tőle süketülni. Hát nem szeretek náluk lenni, menekülök onnan. Ha azt a kutyát kölcsön adná nekem, szerintem gyorsan meg tudnám nevelni.

2014. nov. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy kis lakásban összezárni egymásnak ismeretlen kutyát és macskát folyamatos stresszt jelent mindkettőjüknek. A macska megszokta, hogy egyedül van, és nem kell osztozkodnia, övé az egész ház. A kutya ki tudja hogy állna a helyzethez.... Ha bármelyik fél is utálja a másikat (és ez valószínű), akkor az életük onnantól kezdve keserves lesz, mert a kis házban kell egymás elől folyamatosan kitérniük, egyikük sem tud majd nyugodtan pihenni. Én nem javaslom a cica mellé az idegen kutyát. Mert végül mit csinálsz velük, ha nem jönnek ki? Visszaadni nem lehet, a menhelyek így is dugig vannak, ráadásul aki kiteszi állatát a saját felelőtlensége miatta, azt inkább nem minősíteném. itt most nm a te kívánságod a fontos (ne haragudj meg érte), hanem hogy ha lenne egy kutyád is, akkor mindkét állatnak képesek vagytok-e életük végéig nyugodt életet biztosítani? Akkor is, ha nem viselik el egymást. És nem úgy, hogy megszabadultok valamelyiktől.
2014. nov. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!