Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatot ajánlotok...

Milyen állatot ajánlotok lakásba egyetemistáknak?

Figyelt kérdés
2014. nov. 12. 23:05
 1/7 anonim válasza:
0%
iszakos egyetemista lakotars...az nagy fajta allat :D
2014. nov. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én mint egyetemista halat ajànlanék! :) volt màr sokféle àllatom közép/általànos suliban de annyi időm sose lesz màr mint akkor volt :S ràadàsul szerintem a zh/ vizsga időszak húzós, én olyankor örülök ha magamat ellàtom meg pihenek, olyan àllatra sajnos nem lenne időm akivel napi szinten tartalmasan kell foglalkozni, a halak meg pàr napot bőven kibírnak ha csak ràjuk lesek hogy minden oké-e meg adok nekik kajàt (kb 2perc)

20/L

2014. nov. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
20%
semmilyet, a kollégiumban nem lehet állatot tartani. Persze ahol én vagyok ide is hoztak már be, de azt akkor rendesen el is kell rejteni, meg ugye ott van a félévenkénti szobaellenőrzés, amin simán lebukhatsz aztán meg jó katona módjára fizeheted a bírságot.
2014. nov. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Albérletben lakunk, nem koleszban szóval az utóbbi nem probléma, igen a hal jó ötlet, de eddig a nyúlnál tartunk, köszönöm a válaszokat :)
2014. nov. 13. 10:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Törpenyúl tökéletes választás egyetemistáknak, saját tapasztalat :) A nap nagyrészében alszik vagy eszeget, este, amikor már hazaértünk, és nyugodtan vagyunk, akkor pedig kiengedjük 1-2 órára, jöhet a játék :) Szobatiszta (csak a wc-jébe megy), effektíve jóval kevesebbe kerül az eltartása még úgy is, hogy a legjobb minőségű nyúltápot kapja, mintha "húsevő" (kutya, macska) állatunk lenne. Ami még kiadás, az félévenként az oltás (myxomatózis és RHD ellen, sajnos ezek a lakásban élő nyuszikat is megfertőzhetik egy eltévedt szúnyog, vagy egy cipőn behozás által, ez kb 3-4000 Ft), illetve 1 éves korában ivartalaníttattuk (amihez speciális állatorvos kell, aki ért a nyulakhoz), mert a nőstény nyuszik többsége méhrákot kap e nélkül, ez 18000 Ft volt, de egyszeri kiadás, és életet ment (ezt már akkor félreraktuk, amikor megérkezett hozzánk). Fontos még, hogy ne kiskereskedésben kapható nyuszit vegyetek, mert többségük túl korán választódott el az anyjától, a bizonytalan szaporításból adódóan pedig sokszor nem is törpék, és a fogukkal baj van, amit x időnként csiszoltatni kell, különben elpusztulnak :( Vagy vegyetek tenyésztőtől (ezek ugyanannyiba kerülnek, mint a kiskereskedéses nyuszik!!), vagy fogadjatok örökbe, sajnos sok a kidobott nyuszi... Mindemellett a nyulak remek kis állatok, olyanok mint egy kutya és egy macska keveréke, sok cukisággal megspékelve! :)
2014. nov. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 G3C1 ***** válasza:
Madárpók!!! Igénytelen, alig kell etetni, néha befröcskölni egy kis vizet, az tetetésnél meg odagyűlik az összes haver. Ráadásul 500 ftért beszerezhető.
2014. nov. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
muslicát
2014. nov. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!