Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Macska vagy egy kisebb testű...

Macska vagy egy kisebb testű kutya tesz kevesebb kárt a lakásban?

Figyelt kérdés
Korábban kertes házban laktam, ott volt kutyám és macskám is,most felöltöztem Pestre,és szeretnék háziállatot tartani.De lakásban még nem tartottam állatot,egy kistestű kutyán,vagy egy macskán gondolkodom.Otthon a egy nagytestű kutyánk volt, ő nem jöhetett be a házba, a cicák hol kinn,hol benn voltak.Nem tudom,ha az állat sokat van a lakásban esetleg nem harapdálja,vagy karmolja meg a bútorokat.Vélemények,tapasztalatok?

2014. nov. 24. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyedfüggő. Van olyan cica, amelyik nyugis és semmit nem tesz tönkre, és olyan is, amelyik a függönyön rohangál, szétcincálja a kanapét stb. Sajnos ez inkább menet közben derül ki :) Cicának mindenképp kell egy kaparófa, ahol a körmeit koptathatja, de nem biztos, hogy csak azt fogja használni.

Kutya szintén lehet nyugis és mindent szétrágós is. Kutyánal fontos a napi legalább 3 séta, lemozgatás, fárasztás, úgy jobban elvan a lakásban, főleg alszik. Ez még testmérettől sem függ, lehet akár nagyobb kutyát is lakásban tartani. Én cicákat is tartottam, ilyet is, olyat is, és dobermannt. Nagy kárt egyik sem okozott, de kisebb balesetek persze előfordulnak. Egyedfüggő, nevelésfüggő is (főleg kutyáknál, a cicák elég öntörvényűek), és megfelelő mozgatás, fárasztás is szükséges (szintén főleg kutyáknál).

2014. nov. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Nekem 3 macskám van, nincs semmi gond velük, nem tettek tönkre semmit sem, van kaparófájuk, macskabútoruk, azon élesítik a karmukat csak, tudják hogy arra való. Vannak játékaik, azt tépik csak. Gond nincs velük, és nem igényelnek annyi törődést sem mint a kutyák. Szóval én a macskákat ajánlom. De persze ha van időd egy kutyára, nevelni, sétáltatni, stb, akkor az is jó lehet gondolom.
2014. nov. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudtok mondani olyan kistestű kutyafajtát, ami nem annyira kényes.Én eredetileg francia buldogon,vagy mopszon gondolkodtam,de azt olvastam,hogy mindkettőnek sok egészségügyi problémája van,mivel túl vannak tenyésztve.
2014. nov. 24. 22:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Menhelyi keverék?

Tacskó? Törpe pincser?

2014. nov. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tacskó és keverékei, csivava keverékek (a csivava alapjáraton egy egészséges fajta!), törpe pincher, west higland terrier, skót terrier, jack russel terrier, törpe uszkár... És ezek keverékei. De egyedfüggő is.


A kutyának annyi az előnye, hogy könnyebben meg lehet tanítani, hogy pl. ne menjen fel a kanapéra, ne lopjon az asztalról, ne tépje a függönyt.

Hátránya, hogy bizony sokat kell sétáltatni és tanítani, ahhoz, hogy otthon nyugodtan viselkedjen, több kiadással jár (kaja, kullancs elleni folyamatos védelem).

Macska előnye, hogy nem olyan gazdifüggő, nem kell sétáltatni, kevesebbet eszik, nem ugat :D

Macska hátránya: Nem olyan gazdifüggő (:D), ha ő a tapétát akarja tépni akkor bizony a tapétát fogja tépni, alomtálca kell neki.


Nekem terrier keverékem van, nagyon pörgős, de mivel minden nap legalább!! 2 órát sétáltatom, amiben van kutyázás is (kutyafuttatón játék a többiekkel), ezért otthon teljesen nyugodt. Nem tesz tönkre semmit a lakásban, csöndben van.


Ha otthon gubbasztó típus vagy, akkor macska ajánlott, ha folyton mész, kirándulsz, sétálsz vagy tudod, hogy többet kell mozognod és motiváció kell, akkor kutya! :) Nyáron például én nagyon szívesen megyek egész délutános sétákra a kutyával, meg a futtatón is volt, hogy 2 órát eltöltöttünk, ő játszott, én figyeltem rá beszélgettem a többi gazdival a jó kis napsütésben :)



És a kis test ne tévesszen meg, sok kiskutya sokkal pörgősebb és több mozgást igényel, mint egy nagyobb testű. Egy mopsz pl. nem olyan nagy mozgásigényű, míg egy jack russel terrier egész nap szívesen rohangál. De egyedfüggő is, jack russelből is kifoghatsz egy lustát amelyik egész nap csak heverészne.

2015. jan. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!