Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért van még mindig galamb/re...

Miért van még mindig galamb/rengeteg/ Szekszárdon a Garay téren, a piactéren, a főutcán, a múzeumnál stb?

Figyelt kérdés
Én egyszerűen nem értem hogy élményfürdőre,új piactére stb stb van pénz akkor a galambok befogására miért nincs? Most tényleg addig marad ez az áldatlan állapot,amíg valami fejest is le nem sz..nak majd a galambok?

2014. dec. 15. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Én debreceni vagyok, de itt is ugyanilyen a helyzet, meg szerintem minden nagyobb városban. Bár engem nem zavarnak mert magam is tartok galambokat itthon. Itt keményen büntetnek az etetésükért. Volt hogy kis idős emberek 10 kilós zsák kukoricát szórtak szét a debreceni Nagytemplom előtt. Gondolhatod ezer körüli galambcsapat érkezett meg rá. Amúgy a befogásuk nagyon komplikált korántsem olyan egyszerű amennyire sokan azt hiszik. Okos állatok, ha észreveszik hogy a társaikból pusztultak el, vagy valami tovább állnak egy ideig. Volt aki mérgezte őket keményen, pusztult is egy néhány de arrébb mentek a többiek. Abba is hagyta a mérgezést, vissza is jöttek. Amúgy meg lövöldözésért is büntetnek, minden ilyenért. Volt olyan terv is hogy képzett ragadozó madarakkal fogatják be őket, így a madár is gyakorol plusz lesz zsákmánya is élelemnek. De ezt elvetették mert forgalmas városrészekben a ragadozónak is lehet baja, történhet baleset egy-egy manőver közben, plusz a galamb is kiszámíthatatlan egészségi állapotú. Sajnos ezek a galambok hozzátartoznak a városokhoz már-már
2014. dec. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Elvileg 2015-ös évben pályázatot írtak ki a galambgyérítés ügyében,ahol egy vállalkozó meg is nyerte ezt.Azt nem tudom mikor végzik,de el fogják kezdeni,gondolom tavasszal.Nézd meg egy naposabb időben a gyerekkórház tetején,mennyi van,nem látni a cserepeket.Tarthatatlan ez az állapot már.
2014. dec. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!