Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van rá mód, hogy rókát tartsak...

Van rá mód, hogy rókát tartsak háziállatként?

Figyelt kérdés
Mármint, hogy valahogyan engedéllyel vagy nem tudom mivel beszerezzek egy kölyök rókát, akit én nevelnék fel.

2014. dec. 21. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Amikor gyerek voltam,nagymamámnál volt egy kis ezüstróka.Akkoriban nem kellett engedély,most nem tudom mi a helyzet.
2014. dec. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Magyarországon a róka nem védett állat. Tartásához nem kell engedély.
2014. dec. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 007337 ***** válasza:
100%

A roka az allam tulajdona, az allat befogasa megfelelo vadaszati engedely nelkul az allamtol valo lopasnak minosul es az viszont buntetendo.


Akkor is ha kolykot talasz anyatlanul rossz borben, ha eltulajdonitod termeszetes elohelyerol akkor onnantol mar allamtol valo lopasnak minositheto. Az elutott oz is ha elviszed, hogy segits rajta - lopsz az allamtol akarmilyen butan is hangzik.


Nem arra kell az engedely, hogy tartsal (bar hazon belul nem tarthato, kell neki alul/felul zart kifuto) hanem hogy el tudj szamolni az eredeterol.

2014. dec. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!