Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hüllő postázása?

Hüllő postázása?

Figyelt kérdés
Lehet élő hüllőt postázni hazánkban? Sok videót néztem youtube-on és egy kicsit meglepett, hogy az angolok ilyen kis kerek dobozokban szállítják őket. Én konkrétan egy leopárd gekkót szeretnék a közeljövőben, de semmilyen tenyésztőt nem találtam a közelbe, állatkereskedésekben pedig nem igazán bízok. Gondoltam hátha így lehetne postázni őket. Vagy nálunk tilos az ilyesmi?

2015. jan. 2. 01:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem! Szerencsétlen állat begolyózna egy kis dobozban. Meg megfulladna..
2015. jan. 2. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

# 1/2

Mielőtt válaszolsz, nézz már utána légyszives. Mint leírtam, külföldön elég sok állatot szállítanak így. Mégis miért fulladna meg?

https://www.youtube.com/watch?v=OjgY-mMImus

Tesség, remélem tudsz angolul, nézd végig. És kérem olyan válaszoljon, aki KONKRÉT választ ad a kérdésre...

2015. jan. 2. 02:31
 3/20 anonim ***** válasza:
Én sem tartanálak komplettnek és igaz, ami igaz, hogy Angliában ez szokás, de nálunk nem, nincsenek meg erre a feltételek, azt meg te sem gondolod, hogy angol postás fogja ideküldeni? Arról nem is beszélve, hogy a repülőn hogy utazik? Logika... Az elsőnek részben igaza van. Ugyanez igaz arra is, ha szomszédos országból rendelsz.
2015. jan. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Amúgy tessék, 16. oldal, 12. pont:


[link]


Kicsit utána néztem, van, aki nemlegálisan postáz állatot, de a dobozra nem írják rá, részben fenti ok miatt. Sikeres szokott lenni, de épp ezért a postás nem figyel a dobozra úgy, ahogy kéne. Én nem kockáztatnék, meg nem tenném ki ennek az állatot...

2015. jan. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
A posta szabályzatában benne van, mit lehet postázni.
2015. jan. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Meg mondjuk a tenyésztő megmondja...
2015. jan. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

állat futár...

vagy jo szomszéd

vagy maga a tenyésztö elhozza neked.

vagy te elmész érte

2015. jan. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Van hazánkban is olyan futár szolgálat aki vállal élő állat szállítást, de csak belföldön, papírokkal. Meg mocsok drágán. Olcsóbb ha Te magad elmész még az ország másik végébe is.
2015. jan. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Postán legálisan nem lehet, de elvileg vannak erre specializálódott futárok (gondolom meg is kérik az árát).


Ellenben sok tenyésztő kint van mindenféle terrarisztikai börzéken (pl. terraplaza) és nagyon szívesen leszállítja neked oda az állatot.

2015. jan. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Merre laksz?
2015. jan. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!